Про це 24 Каналу розповів начальник служби зв’язків із громадськістю Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо. Також він сказав, яку тактику зараз використовує ворог.

До теми Зеки бунтують, тому їх ліквідовують: хто зараз воює на Авдіївському напрямку

За словами Фітьо, ЗСУ були готові до ускладнень на Лимано-Куп’янському напрямку, була інформація про накопичення сил та засобів для штурмових дій.

За минулу добу відбулося 5 бойових зіткнень, понад 400 артилерійських обстрілів. Було ліквідовано 78 бійців окупаційної армії та 1 склад боєприпасів.

Загалом на цьому напрямку противник береже техніку, в бій пускає особовий склад. Ми знаємо, що особовий склад в росіян нічого не вартує, їхнє життя дорівнює нуль цілих, нуль десятих,
– додав начальник служби зв'язків з громадськістю Сухопутних військ.

Фітьо розповів про бої на східному фронті: дивитися відео

Хто воює на Лимано-Куп'янському напрямку

Наразі на Лимано-Куп'янському напрямку зосереджені штурмові групи, що складаються із загонів "Шторм", "Шторм-Z", до яких входять колишні ув'язнені та військовослужбовці, які вчинили порушення.

Командири цих підрозділів не гребують розстрілами своїх підлеглих, які відмовляються виконувати бойові завдання. Таких випадків є надзвичайно багато, розповів Фітьо.

Для поповнення своїх втрат, які на цьому напрямку в рази перевищують втрати українських захисників, росіяни підтягують резерви з Росії. Так зокрема замінюють і дезертирів.

Бої біля Авдіївки: останнє

  • Експерти з Інституту вивчення війни дійшли висновку, що наступальний потенціал Росії серйозно підірваний. Причиною цьому стали значні втрати серед особового складу ворога до техніки. Загалом з 10 жовтня неподалік міста було вбито понад 5 000 солдатів та знищено близько 400 одиниць бронетехніки.
  • Ситуація навколо міста змінюється постійно, однак росіяни не полишають спроб штурмувати Авдіївку. Там у ворога сконцентровано декілька загальновійськових армій.
  • На своїх медіаресурсах пропагандисти показали відео встановленого російського прапора на териконі біля Авдіївки. Згодом з’явилося відео, як його знищили українські безпілотники. Наразі терикон – "сіра зона".