Армійського запасу окупантів вистачить ще на тиждень, а може й більше. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, зауваживши, що все залежатиме від інтенсивності вогню у відповідь.

Дивіться також Прямий наказ Путіна: чому росіяни так вчепились за Авдіївку

Яка ситуація в районі Авдіївки

Для того, щоб нейтралізувати дії росіян, українським військовим треба збільшити постачання снарядів і загалом артилерії на цей напрямок. Окупанти намагаються взяти під вогневий контроль дороги, які ведуть в Авдіївку. За словами Світана, це вже не є так небезпечно для цивільних, бо люди, які залишаються, ймовірно, самі не хочуть виїжджати.

Проблемою може бути забезпечення Авдіївського гарнізону боєприпасами. Хоча підготовка до виконання бойових завдань була, тому запасів є не на один тиждень, особливо тих, які готували упродовж 10 років,
– розповів Роман Світан.

Відтак, навіть взяття доріг під вогневий контроль росіянами великої проблеми не створить.

Льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі про ситуацію біля Авдіївки: дивіться відео

Протидіяти росіянам можна, збільшивши авіаційні та артилерійські обстріли. Окупанти справді хочуть оточити місто, але їм на заваді стоїть сама місцевість.

"Росіяни гинуть там сотнями щодоби, втрачають десятки одиниць техніки, бо це добре простріляна нашою артилерією поверхня. Вона дає можливість утримувати росіян на достатній відстані, щоб ті не оточили Авдіївку повністю", – додав військовий експерт.

Наступ росіян на Авдіївку: останні новини

  • Представник ГУР МО Андрій Юсов повідомив, що українські військові знали про плани окупантів. Для протидії їм визначили декілька сценаріїв, тому наші захисники й командування були готові до активізації дій. Сьогодні росіяни зазнають на цьому напрямку великих втрат у техніці та живій силі.
  • Попри втрати, росіяни не зупиняють своїх штурмів. Вони далі кидають велику кількість піхоти. Наші воїни її ліквідовують, але це окупантів не зупиняє. Через деякий час противник знову кидає людей на штурми.
  • Начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш розповів, що росіяни хочуть знищити місто до фундаментів. Для цього вони постійно скидають на Авдіївку бомби, які руйнують будинки. Ймовірно, це робиться для того, щоб наші військові не мали захисних споруд, на випадок, якщо відбуватимуться вуличні бої.