Про це 24 Каналу розповів лейтенант ЗСУ із батальйону "Свобода" Володимир Назаренко. За його словами, загарбники з усіх сил намагаються досягнути хоч якогось просування під Бахмутом.

Дивіться також Хочуть відвернути ЗСУ від Донбасу: у NYT спрогнозували, де росіяни можуть відкрити ще один фронт

На Бахмутському напрямку тривають важкі бої. Однак ЗСУ дають відсіч російським окупантам.

"Насправді вже шостий місяць ситуація під Бахмутом схожа на пекло. Але ворог змушений постійно проводити ротацію свого особового складу. У кінці грудня – на початку січня після боїв за Соледар фактично повністю була виведена зі строю ПВК "кухаря" Владіміра Путіна (ПВК "Вагнера" – 24 Канал)", – розповів Назаренко.

Постійні ротації ворога під Бахмутом

За його словами, російські окупанти постійно проводять ротацію. Керівництво окупантів на кілька днів заводить той чи інший підрозділ.

Наприклад, у середині січня це були десантники. Видно, що у них техніка була зі складів глибокого зберігання. Це були недавно мобілізовані та малодосвідчені бійці були. Вони отримали добрячого прочухана. Потім затихли і перестали атакувати,
– розповів лейтенант ЗСУ.

Цих десантників відвели від Бахмута і завели нові підрозділи. Назаренко зауважив, що ворог вже кидає на Бахмут п'ятий чи шостий підрозділ.

Володимир Назаренко розповів про ситуацію під Бахмутом: дивіться відео

Задачі ЗСУ під Бахмутом

Як повідомив військовий, російські окупанти хочуть оточити місто.

Але Генштаб ЗСУ поставив стратегічну задачу – не дати ворогу перерізати стратегічні траси Бахмут – Костянтинівка і Бахмут – Слов'янськ. Ця задача виконується. Ба більше, у багатьох місцях наші сили намагаються контратакувати та просуватися,
– сказав лейтенант ЗСУ.

Назаренко наголосив, що на багатьох ділянках Бахмутського охоплення ворог у місцях, де не планує атакувати, знімає свої сили.

"Тобто відчувається нестача живої сили у росіян у тій кількості, якою вони звикли атакувати. А саме ціною живої сили ворог намагається підтримувати свій темп наступу та динамічність ситуації", – сказав військовий.

Ситуація на фронті: коротко

  • Російські війська за підтримки авіації намагаються наступати на кількох напрямках. На Сході України продовжуються запеклі бої.
  • Росіяни продовжують зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Куп'янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.
  • Як розповів військовий експерт Роман Світан, останнім часом окупаційна армія змінила тактику наступу. Зокрема, помітне збільшення ширини фронту, на якому йде наступ. Це пов'язано з тим, що росіяни підтягнули в Україну додаткові сили.