Про те, що допит Протасевича відбувся, з'явилися повідомлення у пропагандистських ЗМІ. У них окупанти посилаються на самопроголошеного "генпрокурора ЛНР" Сергія Горенка.

Важливо Євросоюз схвалив новий пакет санкцій проти Білорусі

Окупанти допитала Протасевича

Бойовики заявили, що отримали "достатні неспростовні докази" причетності Протасевича до "убивств мирних мешканців Донбасу". Вони кажуть, що допит дозволив "значно просунутися у справі". Виходить, що так звані "слідчі" їздили у Білорусь і їх допустили до затриманого блогера Протасевича.

Це при тому, що раніше глава Слідчого комітету Білорусі Дмитро Гора заявляв, що Мінськ не отримував запитів від окупантів щодо допиту Протасевича.

Україна вимагає пояснень

Як заявив речник МЗС Олег Ніколенко ЗМІ, Україна вимагатиме від Білорусі пояснень. Оскільки допит Протасевича самопроголошеними прокурорами, свідчить про те, що Білорусь визнає їх.

Він повідомив, що за дорученням міністра закордонних справ Дмитра Кулеби українське посольство у Мінську звернулося до білоруської влади з вимогою надати офіційні пояснення.

Повідомлення про проведення "слідчих дій" у Білорусі слід розглядати в контексті намагань Росії надати підпорядкованим їй незаконним угрупованням хоч якоїсь псевдо суб'єктності,
– сказав Кулеба.

Роман Протасевич і війна на Донбасі: що відомо

  • Інформацію про те, що Протасевич був на війні на Донбасі і вбивав людей, першим розповсюдив Лукашенко.
  • 26 травня він публічно назвав Протасевича "терористом", який вбивав людей у "братській Україні".
  • За словами самопроголошеного президента Білорусі, Протасевич входив до "Азову".
  • На заяву Лукашенка одразу ж відповів екскомбат батальйону Андрій Білецький. Він зазначив, що Протасевич справді був на Донбасі, але лише висвітлював події війни, будучи журналістом.
  • Бойовики вже заявили, що готуються до суду над Протасевичем.