Про ситуацію на Донбасі станом на 17.00 29 липня повідомив пресцентр Об’єднаних сил. Відповідний допис з’явився на фейсбук-сторінці штабу.

До теми Ситуація на Донбасі: у другу добу перемир'я зафіксували один обстріл

Де відбулася провокація бойовиків 29 липня

За даними українських військових, інцидент трапився поблизу населеного пункту Новолуганське. Постріл був не прицільним, тому українські захисники вогонь у відповідь не відкривали.

Втрат унаслідок ворожого пострілу немає. Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається повністю контрольованою.

Також у штабі підкреслили, що від початку повного та всеосяжного режиму припинення вогню, який набув чинності 27 липня, не було жодного загиблого чи пораненого військовослужбовця зі складу Об’єднаних сил.

Зверніть увагу Перемир'я на Донбасі: як буде реагувати Україна, якщо гинутимуть військові

Пресцентр Об'єднаних сил про ситуацію на Донбасі 29 липня: відео

Режим припинення вогню на Донбасі: основне

Повне та всеосяжне припинення вогню на Донбасі розпочалося з 00:01 27 липня 2020 року. Його погодили Україна та Росія, а також підтримує ОБСЄ. Відповідне рішення ухвалили на зустрічі мінської Тристоронньої контактної групи.

Що він передбачає

  • Заборона на наступальні й розвідувально-диверсійні дії, а також заборона на використання будь-яких видів літаючих апаратів сторін.
  • Заборона на застосування вогню.
  • Заборона на розміщення важкого озброєння у населених пунктах та їх околицях.
  • Ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатора ТКГ, який повідомляє про це всіх її учасників.
  • Створення і задіяння координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню.
  • У відповідь вогонь у разі наступальних дій допускається тільки в тому випадку, якщо він відкритий за наказом відповідного керівництва Збройних сил України і керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використовувати вищезгаданий координаційний механізм.

Карта окупованих територій
Карта окупованих територій України на сході / Інфографіка 24 канал