Текст офіційної заяви речника оприлюднили у твіттері посольства Великої Британії в Україні.

Важливо! Daily Mail назвала анексований Крим російським, але згодом виправила помилку: фотодоказ

Британський уряд запевняє, що не намагався ображати Україну. Водночас визнає, що таки образив. Проте у заяві немає слів вибачень.

Ми усвідомлюємо і шкодуємо через образу, заподіяну появою українського тризуба в "наочному посібнику" британської поліції. Британська влада глибоко поважає офіційні символи української державності,
– йдеться в повідомленні.

У посольстві додають, що визнають тризуб головним елементом державного герба, який має конституційне, історичне та культурне значення для народу України. Завершується заява словами, що Британія сподівається на поглиблення двосторонніх відносин з Україною у майбутньому.

Водночас у ній немає згадок про те, чи буде поліція вилучати образливу для України публікацію з навчальних матеріалів поліції. Не зрозуміло також, чи уряд вважає помилкою віднесення тризуба до списку символів екстремістських організацій.

Реакція посольства України у Великій Британії

У посольстві заявили, що не отримали чіткої відповіді, чи забере британська поліція герб України з антиекстремістського посібника. Свою реакцію на начебто вибачення Великої Британії українське представництво опублікувало у твіттері.

Все ще немає відповіді на просте запитання: коли тризуб, конституційний національний символ і герб України, буде вилучений із посібника з протидії екстремізму,
– підкреслили в посольстві.

Внесення Британією тризуба до екстремістських символів: що відомо

  • Антитерористичний відділ поліції Великої Британії включив український тризуб у список екстремістських символів у межах кампанії проти радикалізму. Документ вже розіслали медичним працівникам та викладачам освітніх закладів.
  • Посольство України назвало розміщення гербу України у документі поряд з нацистськими символами обурливим. Дипломати вимагають негайно видалити тризуб з посібника та вибачитися перед Україною.
  • У МЗС України зазначили, що будь-яке пов’язування герба України з екстремізмом ображає почуття мільйонів людей в Україні та за її межами. У відомстві очікують на вилучення символіки України з посібника.