Це рішення українського уряду стосується бронювання працівників, які займаються гуманітарним розмінуванням.

До теми "Мета – не захист від війни": автор законопроєкту про економічне бронювання пояснив мотивацію

Уряд доповнив перелік категорій, що підлягають бронюванню

Постанова Кабміну розширила механізм бронювання під час мобілізації на військовозобов'язаних, які працюють:

  • "на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, які є операторами протимінної діяльності та проводять розмінування (гуманітарне розмінування) відповідно до законодавства".

Кабмін розширив категорії бронювання під час мобілізації: дивіться документ

Раніше цей порядок бронювання стосувався лише військовозобов'язаних, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних сил, інших військових формувань в особливий період;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

В уряді готуються запровадити е-бронювання

  • Заступниця Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко заявляла, що українські міністерства працюють над тим, щоб запустити електронне бронювання. За словами посадовиці, не виключено, що це може статися вже протягом цього літа.
  • Черногоренко зазначила, що електронне бронювання буде доступним на порталі Дія. Водночас Міністерство оборони в цьому питанні виступатиме лише системою-партнером.
  • Заступниця глави Міноборони підкреслила, що над сервером зараз працюють Міністерство економіки, Міністерство цифрової трансформації, Міністерство оборони, а також Пенсійний фонд. Чергогоренко сказала, що у разі появи якихось конкретних дат стосовно запуску електронного бронювання, будуть також і відповідні анонси.
  • Раніше Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував, що електронне бронювання через Дію запрацює через кілька тижнів. Цей функціонал бронювання працівників буде автоматичним. Його запустять через Дію в розділі для бізнесу.