Чутки про те, що у Міністерстві оборони плануються кадрові зміни, офіційно підтвердив глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

До теми Відставка, західні літаки та старт навчань на Leopard: головне з пресконференції Резнікова

Верховна Рада голосуватиме на найближчому засіданні

Напередодні низка ЗМІ з посиланням на власні джерела повідомили, що на посаду очільника Міноборони винесуть кандидатуру начальника Головного управління розвідки Кирила Буданова.

Генерал-майор Кирило Буданов очолить Міністерство оборони, що абсолютно логічно для воєнного часу,
– сказав Давид Арахамія.

Він наголосив, що "війна диктує кадрову політику". І пояснив, що "час і обставини потребують посилення та перегрупування". Ворог готується наступати, тож силові відомства на цьому етапі мають очолити не політики, а кадрові силовики.

Тим часом, за даними журналістів, Буданов не хоче йти з розвідки. А проте терміново шукає, хто міг би очолити ГУР МО замість нього, оскільки часу думати немає.

Кирилу дуже важко йти з ГУР, він не хоче в МО, бо розуміє, що це величезна бюрократична машина. Але роздумувати часу вже особливо немає,
– повідомило джерело серед силовиків.

Інші кадрові зміни

  • Олексія Резнікова у рамках уряду переведуть на посаду Міністра з питань стратегічних галузей промисловості.
  • Міністром внутрішніх справ стане Ігор Клименко.
  • Також Верховна Рада розгляне призначення Василя Малюка на посаду очільника СБУ.

Резніков пообіцяв підтримати наступника

5 лютого під час пресконференції Олексій Резніков прокоментував чутки про свою відставку. Він нагадав, що рішення щодо його звільнення ухвалює Верховний Головнокомандувач і Президент України Володимир Зеленський. Адже саме він подає на призначення міністра оборони, а Верховна Рада призначає.

При цьому він додав, що у випадку звільнення він підтримає наступника й надасть йому поради та консультації. А також персонально представить міністрам оборони, з якими комунікує особисто.