Відразу ж обмовимося, що ця інформація ще не підтверджена офіційно. Але її вже озвучив народний депутат Ярослав Железняк. Та й низка українських ЗМІ вже теж розповіли про те, що Олексій Резніков може покинути Міністерство оборони.
Читайте також Мільйонні збитки та зловживання: що відомо про скандали довкола Міноборони
Його може замінити Буданов
Ключове слово у цьому випадку – "може". Адже ми достеменно не знаємо, чи так буде насправді. Можемо лише процитувати Ярослава Железняка, який поділився спостереженнями з Погоджувальної ради, проведеної 4 лютого. Під час неї спікер Руслан Стефанчук зазначив, що на нас очікують нові кадрові питання.
Водночас він зауважив, що точно ніхто не знає, якими саме будуть ці кадрові питання. Відомо, що перелік тих, кого позбавлять посади, мають озвучити сьогодні, 5 лютого.
Як зазначив Ярослав Железняк, зараз відомо, що Олексій Резніков може покинути Міноборони. Уже є навіть прогнози щодо заміни міністру. Його місце може посісти глава ГУР МО Кирило Буданов.
Мені здається він є ефективним на своїй посаді зараз, але як є,
– зауважив Железняк.
Резніков залишиться у команді
Журналісти "Української правди" поспілкувалися з представниками Офісу Президента, Кабміну та силових відомств. Наразі відомо, що команда президента міркує над тим, куди після звільнення можна буде перевести Резнікова. Водночас відсутні сумніви щодо того, чи повинен він залишатися в команді.
Існують припущення, що він може очолити Міністерство юстиції. Дані, якими володіють у виданні, свідчать про те, що на Малюську очікує шлях, який свого часу подолала Венедіктова. Тож він може стати послом в одній із країн Європи.
Гаразд, повернімося до Буданова та його можливого призначення. За наявними у журналістів даними, він шукає, хто б міг очолити ГУР МО.
Кирилу дуже важко йти з ГУР, він не хоче в МО, бо розуміє, що це величезна бюрократична машина. Але роздумувати часу вже особливо немає,
– зауважило джерело серед силовиків.
Як можливе звільнення коментує Резніков
У виданні вже встигли зробити з ним інтерв'ю. Одне з питань стосувалося можливого звільнення міністра з посади.
У мене жодних розмов, що я маю припинити діяльність на цій посаді не відбувалося. Я повторю свою відповідь іншим ЗМІ: "Кожен чиновник повинен усвідомлювати, що на своїй посаді він не на все життя. Він має почати етап і завершити його",
– зауважив він.
Резніков додав, що готовий до того, що може статися будь-що. Водночас він запевнив, що йому не соромно за те, що він зробив. Міністр переконаний, що він зможе продемонструвати результати своєї діяльності у відомстві.
Можливому звільненню передували скандали
- Почалося все зі скандалу навколо закупівель продуктів для військових. Журналістам до рук потрапила копія угоди на 13,16 мільярда гривень, укладена Міноборони 23 грудня. Вони звірили ціни та виявили, що на ходові продукти, закуплені для війська, ціни завищені у 2 – 3 рази.
- Але це був лише початок. Згодом спалахнув новий скандал, але вже з казармами. Офіс генпрокурора 3 лютого повідомив, що його співробітникам вдалося викрити посадовців Міноборони у розкраданні коштів. Ці гроші мали бути спрямовані на побудову казарм для військовослужбовців. Мовиться про суму у понад 5,4 мільярда гривень.
- Ще один скандал стосується колишнього заступника міністра Олександра Миронюка. У його дивані під час обшуків виявили величезну суму грошей. Відомо, що до свого звільнення у 2021 році він курував департаментом закупівель. Цікаво, що він також фігурує у справі про бронежилети.