Відомо, що оборонне відомство нашої держави у 2023 році запланувало витратити на безпілотні літальні апарати близько 20 мільярдів гривень. Також Олексій Резніков констатував, що всього за 8 місяців повномасштабної війни до використання допущено більше БпЛА, аніж за останні 5 років.

Читайте також В Укроборонпромі вже випробували український ударний дрон: який наступний етап

Силам оборони потрібні сотні тисяч дронів

Власне, розробка та виготовлення власних дронів Україні потрібні для того, аби ефективно протистояти російським загарбникам. Резніков під час виступу заакцентував на важливості підтримки українського ринку безпілотників. Зокрема, він згадав про розробку дронів широкого застосування, які також називають "повітря – земля – вода".

Це (застосування дронів – 24 Канал) і про коригування артилерії, і про нанесення ураження ворогу, і про доставку боєкомплектів та евакуацію поранених. Наразі потреби ЗСУ вимірюються сотнями тисяч БпЛА різних модифікацій,
– сказав він.

Окрім того, Резніков наголосив на тому, що незалежність військово-промислового комплексу нашої держави – це один із чинників обороноздатності України.

Резніков виступає на зустрічі з чиновниками щодо дронів / Світлини Міноборони

Міноборони збільшить закупівлю БпЛА

  • Відомо, що завдяки фахівцям Міноборони, в Україні тепер найпростіша серед інших європейських країн процедура допуску дронів до використання в армії. Спеціалістам вдалось її скоротити з півтора-двох років до декількох тижнів.
  • Завдяки цьому з листопада 2022 року по січень 2023 року Міноборони отримало від українських виробників аж 75 заявок на виготовлення БпЛА різних типів.
  • Очевидно, що ця цифра з кожним роком лише зростатиме. Власне, у 2023 році закупівля літальних апаратів буде збільшена у декілька разів.