Так, під звільнення вже підпадають понад 20 тисяч осіб. Про це в інтерв’ю 24 каналу розповів міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

Актуально: Дубілет анонсував масове скорочення кадрів у Держслужбі статистики

У районних державних адміністраціях ми скорочуємо 18,5 тисяч осіб, у Держстаті – майже 2 тисячі осіб. Окрім того, у Державній аудиторській службі ми скорочуємо майже 3 тисячі людей,
– наголосив він.

Дубілет каже: усі ці звільнення є дуже болючим питанням, однак – неминучим.

Це дійсно болюче питання, але усі ми розуміємо: у нас дійсно бідна країна, у нас працює забагато державних службовців, і ми не можемо їх собі дозволити. Ми не можемо мати таку велику кількість людей, які не приносять такої великої користі суспільству,
– пояснив міністр.

Водночас, Дубілет сподівається, що всі звільнені чиновники зможуть знайти нову роботу і "взяти участь уже в новій економіці". За його словами, уряд допомагатиме цим людям із працевлаштуванням, однак прилаштувати всіх не вдасться.

"Ми будемо їм допомагати, але ми, звісно, не зможемо усім забезпечити нове місце роботи. В нас перезапускається служба зайнятості, ми будемо робити масове профілювання цих співробітників, щоб зрозуміти куди можна їх застосувати", – каже політик.

Важливо: Уряд вирішив скоротити штат РДА на понад 18 тисяч держслужбовців, – Дубілет

Кабмін також планує ввести курси цифрової грамотності, аби ці люди стали впевненими користувачами ПК і були конкурентоспроможними.

Будемо допомагати, але це – життя, це капіталізм. Ми не можемо тримати великий штат людей і платити їм зарплату, бо нам просто тяжко піти на такий крок,
– уточнив Дубілет.

Він додав, що в Україні є ще багато потенціалу для скорочення, а найближчим часом Кабмін візьметься й за чистку інших державних органів.