Загалом з моменту запуску програми 178 українських бізнесів завершили переміщення своїх потужностей із зон бойових дій. З-поміж них 67 вже повністю відновили роботу на нових місцях, звітують у Мінекономіки.

Читайте також Аби не закривали магазини: торговельним мережам дадуть пільгові кредити до 1 мільярда

Результати програми переміщення бізнесу

За програмою, для 465 підприємств міністерство вже знайшло обладнані майданчики. Вони передані для транспортування службам Укрзалізниці та Укрпошти. Для решти підприємств-заявників фахівці Мінекономіки та влади на місцях шукають нові локації для розміщення.

Більшість бізнесів, що беруть участь у програмі релокації, працюють у галузях виробництва та переробної промисловості. Це виробники харчової продукції, легкої промисловості, підприємства машинобудування. Є також підприємства оптової торгівлі, які переміщують на Захід свої логістичні центри, зокрема склади з готовою продукцією,
– розповів заступник міністра економіки Ігор Дядюра.

Що відомо про програму релокації бізнесу

Урядова програма релокації приватних підприємств на безпечні території створена за дорученням Володимира Зеленського. Вона передбачає державну допомогу у підборі площ для розміщення виробництва, переміщенні та розселенні персоналу, а також підборі працівників у місці дислокації після переїзду.

Зазначається, що серед переміщених за програмою підприємств є чимало IT-компаній. Українські програмісти вже створили потужні кластери у Львові та на Закарпатті.

Додамо, що учасником державної програми релокації може скористатись будь-який бізнес, що перебуває у зоні ризику через бойові дії. Щоб долучитись до програми, потрібно заповнити заявку за посиланням.

Вас може зацікавити – ЗСУ знищили важку вогнеметну систему ворога "Буратіно": дивіться відео