Компанії залишили ринок Росії

Роман Шеремета в інтерв'ю 24 каналу зауважив, що компанії не лише масово залишили ринок Росії, але й не планують туди повертатися до того часу, поки не піде путінський режим і країна не змінить свого курсу.

Читайте також Від ракетного удару по Києву постраждали українські офіси корпорацій Microsoft та Samsung

Показовий приклад Siemens

Експерт згадує рішення компанії Siemens залишити ринок Росії й вважає його досить показовим. Адже німецька енергетична компанія працювала в країні-агресорці ще за часів царя, тобто близько 150 років, і повертатись не збирається. Нагадаємо, що Siemens Energy планує завершити вихід із російських активів наприкінці поточного фіскального року, який припаде на осінь. Про це йдеться у звіті компанії.

Також пан Роман згадує H&M, який повністю почав виводити свій бізнес із Росії. На його думку, варіант з тим, щоб компанія змінила свій бренд і під іншою назвою залишилась в Росії – просто неможливий.

Роман Шеремета

Український науковець та економіст

Жодна поважна компанія, жоден бренд не буде мати справ із Росією і ніколи не повернеться в Росію. Є, звичайно, якісь малі бренди, які там хочуть залишитися і змінити свою присутність, але щойно про це стане усім відомо, репутаційні втрати будуть настільки великими, що вони самі сто разів пожалкують про своє рішення. Цього просто не буде.

Може зацікавити Лише три японські компанії повністю вийшли з Росії

Кількість компаній, яка працює в Росії

Інфографіка Київської Школи економіки