Що відбулося у Франції

У французькому містечку Рокбрюн-Кап-Мартен, що знаходиться неподалік Монте-Карло, проведено арешт вілли Maria Irina. Ця нерухомість належить російсько-вірменському мільйонеру Самвелу Карапетяну. Він придбав маєток у 2016 році.

Читайте також "Нова пошта" запустить "коробкомати", які дозволять простіше продавати пакування

Однак, французькі слідчі називають Карапетяна формальним власником. На думку розслідувачів, особняком володіє саме компанія "Газпром".

Вартість маєтку оцінюється у 120 мільйонів євро. Це і не дивно, адже на території знаходяться:

  • основний будинок;
  • 3 басейни;
  • тенісний корт;
  • вертолітний майданчик;
  • та інші забудови.

Що відомо про конфіскацію

Підрозділ паризької прокуратури Junalco, який бореться з організованою злочинністю, називає договір про покупку Карапетяном вілли фіктивним. Угода про заморожування права власності була ухвалена ще 12 лютого. Ця конфіскація особняка є найбільшою у Франції з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Фіктивною угоду з Карапетяном називають недарма. Адже слідство повідомляє, що російський бізнесмен купив акції Maritime Villa Holding SNC завдяки кредитним коштам від "Газпрому". Карапетян взяв у Газпромбанку 115 мільйонів євро саме під заставу вілли Maria Irina.

Станом на тепер, маєтком керує французька агенція з управління та повернення арештованих і конфіскованих активів (Agrasc). Поки триває слідство, надалі суд може націоналізувати особняк і виставити на продаж.