Джефф Безос замовив будівництво трьохщоглової супер'яхти Y721 довжиною 417 футів у нідерландської компанії Oceano, що має корабельню в Алблассердамі. Щоб готове судно змогло вийти в океан, воно повинно перетнути Роттердам і сталевий міст De Hef, який може бути піднятий максимум на 130 футів.

Читайте також Багатії стали ще багатшими: як змінились статки мільярдерів протягом року

Цього недостатньо для трьох височезних щогл нової супер'яхти американського мільярдера, тому місто погодилось тимчасово розібрати центральну частину моста влітку цього року, щоб судно Безоса таки змогло пройти.

Витрати і реакція мешканців Роттердаму

Y721 стане однією із найбільших яхт, збудованих у Нідерландах, неофіційній столиці люксового водного транспорту. Консул і проєктний очільник Роттердаму Марсель Валравенс пояснив рішення міста тим, що це є "єдиною альтернативою", яка дозволить закінчити "економічно надважливий проєкт".

Оплачувати тимчасовий демонтаж моста буде не місто, а суднобудівна компанія Oceano. Ймовірно, що частину видатків може понести й сам Безос.

Додамо, що міст De Hef збудований 1878 року і є одним із найважливіших об'єктів індустріального спадку Роттердаму. Його частковий демонтаж обурив місцевих жителів.

Ця людина (Безос – ред. 24 канал) заробила свої гроші, звільняючи людей, ухиляючись від сплати податків і порушуючи правила регуляторів. І зараз ми повинні знести через нього нашу прекрасну національну пам'ятку?
– написав на своїй сторінці у твітері місцевий політик Стефан Льюїс.

Додамо, що розмір нової яхти Безоса не вперше спричиняє проблеми. Так, під час будівництва з'ясувалось, що посадка гвинтокрила на її борт є небезпечною через великі вітрила судна. Через це мільярдер замовив будівництво ще однієї "допоміжної" яхти, яка дозволить здійснювати посадку гвинтокрила.

Скільки грошей потрібно для щастя: дивіться відео