Логістичний центр

Польський енергетичний хаб дозволить міжнародним партнерам та приватному сектору спрямовувати допомогу Україні, тоді як ЄС повністю фінансуватиме її транспортування.

Читайте також Після масованої атаки є суттєві пошкодження, – Укренерго про ситуацію зі світлом

Передбачається, що на першому етапі в Україну буде доставлено 1 000 нових генераторів, які доповнять 1 400 генераторів та мільйони одиниць енергетичного обладнання, вже наданих у рамках Механізму цивільного захисту ЄС.

Хаб використовуватиметься для доставки електрогенераторів в Україну, допомагаючи країні підтримувати електропостачання у розпал навмисних атак Росії на її енергетичну інфраструктуру,
– йдеться у повідомленні.

Поточна ситуація з електроенергією в Україні

  • Вчора, 26 січня, Росія вкотре здійснила масовану ракетну атаку по Україні, випустивши 55 ракет. Українські сили ППО збили 47 ракет.
  • Внаслідок атаки було пошкоджено енергооб'єкти. Зокрема в Одеській області росіяни влучили у два об'єкти енергетичної інфраструктури.
  • За даними ДТЕК, екстрені відключення в Одеській області можуть тривати кілька днів, поки не буде відновлено пошкоджені енергооб'єкти.
  • Міністр енергетики Герман Галущенко інформував, що ворог обстріляв об'єкти енергетики, намагаючись створити системний збій в енергосистемі України. 26 січня енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БпЛА по енергооб'єктах.