Претензії США до Raiffeisen

Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) запросило у Raiffeisen дані про його діяльність у Росії, в окупованому Донбасі та інших регіонах України, а також у Сирії. Зокрема про транзакції певних клієнтів.

Читайте також Визнають анексію і дають їжу армії: як Raiffeisen і Bonduelle заробляють криваві гроші у Росії

На тлі цього Raiffeisen був вимушений обмежити російські банки у валютних платежах, що позначилось на його акціях. Вони впали на 7,6%.

Аналітики зазначають: запит OFAC стривожив відповідальних за нагляд за банком європейських фінансових регуляторів. Адже він може призвести до санкцій проти банку.

Raiffeisen повідомив, що поставлені OFAC запитання мали "загальний характер". Також у банку підкреслили, що повністю співпрацюють з OFAC та вживають заходів для забезпечення дотримання санкцій.

Інтеграція Raiffeisen в російську фінсистему

Австрійський банк глибоко інтегрований у російську фінансову систему, ба більше, один з двох іноземних банків у списку 13 системно значущих кредитних організацій російського центрального банку.

Нагадаємо, що раніше Raiffeisen фактично визнав псевдореспубліки "ДНР" та "ЛНР", запропонувавши тимчасово мобілізованим кредитні канікули.