Про це розповів голова Національної поліції Ігор Клименко в інтерв'ю українському виданню Forbes. Він зауважив, що найбільше майна окупанти захопили на територіях Луганської та Херсонської областей.

Читайте також Як вигідно торгувати на P2P за допомогою методу оплати GEO Pay

Де росіяни грабують український бізнес найбільше

За даними Клименка, 260 кримінальних проваджень проти окупантів стосуються безпосередньо захоплення майна українських суб'єктів господарювання. Проте, за словами посадовця, такі справи веде не лише Нацполіція – понад 70 провадженнями вже займається СБУ, а також частково такі справи передають у ДБР.

При цьому, фактів розкрадання українського бізнесу й підприємств окупантами насправді "є сотні й сотні". Поліція наразі займається збором цієї інформації.

На Луганщині ми втратили матеріально-товарні цінності низки компаній, зокрема дві компанії ДТЕКа – "Східенерго" і Луганську ТЕС, – це все компанії, які розташовувалися на території Луганської теплоелектростанції,
– повідомив Клименко.

Очільник Нацполіції додав, що також було втрачено величезну кількість адміністративних приміщень державних установ, зокрема поліції, державних підприємств та банківських представництв. При цьому, повідомлення про захоплення майна продовжують надходити до правоохоронних органів й далі.

Крім того, поліція наразі розслідує 13 кримінальних проваджень, пов'язаних із незаконним заволодінням зерном і майном зерносховищ окупантами. Зокрема, країна-агресорка захопила 5 морських суден з пшеницею у Бердянську, 700 тисяч тонн жита та 900 тисяч тонн кукурудзи у селищі Зарічне, що у Донецькій області.

При цьому, кількість знищеного врожаю унаслідок російських обстрілів або підпалів, за даними Нацполіції, наразі становить понад 2 100 гектарів.

Додамо, що за останніми даними, з 24 лютого росіянами було пошкоджено, зруйновано або захоплено понад 388 українських підприємств, 43 700 одиниць сільськогосподарської техніки, 1 991 магазин, 511 адміністративних будівель тощо.