Які обмеження ввела Велика Британія

Обмеження почали діяти з 21 листопада 2024 року, повідомляє 24 Канал з посиланням на Уряд Великої Британії.

Читайте також Україна втратила майже мільярд гривень активів російського олігарха

Санкції наклали через причетність Фірташа до серйозної корупції. Його звинувачують у підкупі державних посадовців для отримання ліцензій на видобуток корисних копалин і незаконному заволодінні майном газотранспортної системи України.

Зауважте! Велика Британія заморозила активи Фірташа та заборонила йому в’їзд до країни. Обмеження також поширилися на його дружину Ладу Фірташ, яку звинувачують у тому, що вона отримувала вигоду від корупційних дій.

За що наклали санкції

У 2014 році Фірташа затримали в Австрії на запит США. Його підозрюють у спробі дати хабарі в Індії для видобутку титану. Пізніше його звільнили під заставу 125 мільйонів євро, але він досі бореться в судах, щоб уникнути екстрадиції до США. У разі видачі Фірташу може загрожувати до 50 років ув’язнення та конфіскація майна.

В Україні Фірташ теж перебуває під санкціями. У червні 2024 року їх продовжили ще на 10 років за указом президента Володимира Зеленського.

Зауважте! Санкції пов’язані з його титановим бізнесом, оскільки сировина, яку він постачає, за даними розвідки, використовується на підприємствах у Росії. За словами Олексія Данилова, Україна не може дозволити, щоб це тривало.

Санкції проти бізнесу Фірташа

Британські санкції торкнулися і компаній, пов’язаних із військово-промисловим комплексом Росії, який використовує титан у військовій сфері.

Зауважте! Раніше, у травні 2022 року, Печерський суд Києва передав корпоративні права на 26 обласних і міських газорозподільних компаній в управління Національного агентства з розшуку та менеджменту активів. Після цього обслуговування споживачів перейшло до газопостачальної компанії "Нафтогаз України".

Це стало наслідком розслідування правоохоронців, які звинуватили керівників деяких облгазів Регіональної газової компанії у причетності до фінансової схеми, що завдала державі збитків на суму близько 18 мільярдів гривень у період із 2016 до 2022 року.

До слова! У Group DF, що належить Дмитру Фірташу, всі звинувачення відкидають. Компанія називає їх безпідставними та обіцяє захищати інтереси своїх підприємств, співробітників і власника в українських і міжнародних судах. Представники Group DF наголосили, що мають намір довести свою правоту.