Через коронавірус люди застрягли вдома, а віддалена робота та дистанційне навчання стали нормою для багатьох. Це спричинило підвищений попит на послуги хмарних обчислень, а також відеоігри, які продає компанія.

Зверніть увагу До 2040 року – лише електромобілі: Honda поділилась грандіозною метою

Показники компанії

  • За останній рік акції Microsoft зросли приблизно на 50%.
  • Ринкова капіталізація сягає 1,97 трильйона доларів, поступаючись лише Apple у США.

Microsoft продовжує отримувати вигоду від прискорення хмарної міграції через COVID-19 і великого попиту на модернізацію робочої сили,
– зазначив аналітик KeyBanc Майкл Туріц.

Все завдяки хмарам

Компанія заявила, що продажі хмарних послуг Azure зросли на 50% у четвертому кварталі 2020 року. Azure – глобальна мережа центрів обробки даних та програмних засобів, які Microsoft продає як послугу.

Минулого року ця послуга стала більшим джерелом доходу для компанії, ніж її операційна система Windows. Щоправда, у хмарному бізнесі поки що лідирує компанія Amazon.

Microsoft також зуміла популяризувати свій пакет Microsoft Teams, який конкурує з Zoom. Кількість користувачів зросла з 20 мільйонів (листопад 2019 року) до 115 мільйонів (жовтень 2020 року).

Інша діяльність Microsoft

  • Microsoft придбала компанію штучного інтелекту Nuance Communications Inc. за 16 мільярдів доларів, намагаючись розширити свій доступ до споживачів медичних послуг. Nuance надає програмне забезпечення для транскрипції голосу для лікарів.
  • Дохід від Xbox збільшився на 40% у четвертому кварталі 2020 року, коли вийшли дві нові консолі Xbox Series X та S.
  • Наприкінці минулого року компанія придбала ZeniMax Media Inc., материнську компанію популярної франшизи відеоігор Doom, за 7,5 мільярдів доларів.