Кількість звільнень наразі є більшою, ніж за увесь минулий рік. Цікаво, що у січні та лютому динаміка найму у цій галузі у білорусі була позитивною, а вже після початку повномасштабної війни в Україні – різко стала від'ємною.

Читайте також Як вигідно торгувати на P2P за допомогою методу оплати GEO Pay

Масові звільнення у білоруському IT-секторі

На тлі різкого зниження показників найму, чистий відтік кадрів з білоруського IT від початку 2022 року вже перетнув позначку у 10 тисяч фахівців. Аналітики зазначають, що з такими темпами до кінця року ця цифра може зрости вдвічі.

З квітня кількість звільнених IT-спеціалістів у білорусі стабільно тримається вище 3 тисяч осіб на місяць. Наразі рекордним по відтоку кадрів є червень – майже 3,8 тисячі. Тим часом чистий відтік кадрів за липень склав 2,1 тисячі, а за усі сім місяців – 10,3 тисячі IT-фахівців у білорусі.

Загалом же із білоруських IT-компаній з початку року звільнилось понад 18 тисяч людей – це вдвічі більше, ніж за січень – липень минулого року. Ба більше, за увесь 2021 рік кількість звільнень була меншою, ніж за ці 7 місяців – наприкінці року вона становила не повних 17 тисяч.