Візит Санчеса та Фредеріксен до Києва

Зеленський розповів, що до Києва прибули прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес та прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен, повідомляє 24 канал. Ці держави послідовно підтримують Україну. Присутність їхніх лідерів в українській столиці спонукає інших політиків думати про аналогічні візити та нові жести підтримки.

Зауважте Зеленський виступив перед Світовим банком і презентував 5 кроків, яких Україна зараз потребує

Зеленський наголосив, що закликав Данію, Іспанію та інші європейські демократії:

  • посилити санкції за цю війну;
  • ввести нафтове ембарго;
  • від'єднати всю банківську систему Росії від глобальної фінансової системи;
  • допомогти Україні притягнути до відповідальності винних у воєнних злочинах.

Данія погодилася допомогти відбудовувати Миколаїв

Український лідер наголосив, що голову уряду Данії заявила: її країна готова підтримати програму післявоєнного відновлення України. Мовиться про відбудову та розвиток Миколаєва, а також – суднобудівної галузі України.

Звернення 21 квітня

Зеленський 21 квітня звернувся до парламенту Португалії. Це вже 26-те звернення до парламентів держав – партнерів України від 24 лютого.

Президент зауважив, що кожен з таких виступів додає Україні реальної підтримки.

Наближає рішення про надання Україні допомоги, зокрема й оборонної. А головне – кожне з цих звернень дозволяє встановити прямий емоційний зв'язок між тим, що переживаємо ми в Україні, і що відчуває політичний клас в державах-партнерах,
– зауважив Зеленський.

Підтримка від США

Зеленський прокоментував новий пакет підтримки для України. Джо Байден оголосив про нього 21 квітня. Український лідер зауважив, що мовиться про дуже потужні оборонні інструменти для наших військових. Зокрема:

  • артилерію;
  • снаряди;
  • безпілотники.

Маріуполь продовжує чинити спротив

Зеленський зауважив, що на Півдні та Сході України окупанти накопичують сили. Зокрема, зганяють нові батальйонні тактичні групи, а також навіть намагаються розпочати так звану "мобілізацію" на тимчасово окупованих територіях України.

Водночас жоден з цих кроків не допоможе Росії у війні. Російські загарбники можуть лише відтягувати неминуче. А саме – час, коли їм доведеться піти з українських територій. Зокрема, з Маріуполя.

Президент наголосив, що, попри все, що кажуть окупанти, Маріуполь продовжує чинити спротив Росії.

Жодні "ХНР" не пройдуть

Зеленський закликав жителів Херсонської та Запорізької областей дуже уважно стежити за тим, яку інформацію про себе вони надають загарбникам. Якщо росіяни просять заповнити якісь анкети або залишити паспортні дані, про жодне бажання допомогти тут не мовиться.

Насправді росіяни це роблять, аби сфальшувати так званий "референдум", якщо Москва дасть команду реально влаштувати таку виставу.

"Хочу одразу сказати – жодні "ХНР" не пройдуть. Якщо комусь хочеться ще нової анексії, то це може призвести хіба що до нових потужних санкційних ударів по Росії", – наголосив Зеленський.

"Росія відкинула пропозицію встановити Великоднє перемир'я"

Зеленський повідомив, що, на жаль, Росія відкинула пропозицію встановити Великоднє перемир'я. Український лідер наголосив: це дуже добре демонструє, як насправді керівники цієї держави ставляться загалом до християнської віри та, зокрема, до одного з найбільш радісних та важливих свят.

Водночас Україна зберігає надію на перемогу життя над смертю.

"Завтра для християн східного обряду – страсна п'ятниця. Найскорботніший день року. День, коли все, що можна робити в житті, буде важити менше, ніж молитва. Окрім одного... Окрім захисту Батьківщини. Окрім захисту товаришів в бою", – зауважив президент.

Він додав, що 21 квітня відзначив нагородами 202 захисники України. З них – 194 військовослужбовці ЗСУ та 8 військовослужбовців Держспецзв'язку.

Нічне звернення Зеленського за 21 квітня: дивіться відео