Про це у програмі "Перші особи" з Оленою Трибушною сказав експосол України в США Валерій Чалий. Водночас на отримання статусу спеціального партнера поза межами НАТО Україні сподіватися не варто.

Актуально Питання вступу України в НАТО вже вирішене в принципі, – посол Великої Британії

"Щодо допомоги – вона буде. Наші стратегічні інтереси збігаються, тому коли США вкладають в Україну, допомагають і собі", – наголосив Чалий.

Про ПДЧ в НАТО

За словами експосла, План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України має на меті реформи в секторі безпеки й оборони та суміжних галузях. Він дозволить орієнтуватися на конкретні терміни та підтримку.

"Ми повинні про це говорити, зокрема зі США, які є основною країною, що більше за всіх вкладає в НАТО – фінансову і військову підтримку. Власне, дещо роблять в НАТО лише тому, що там є США", – підкреслив Чалий.

Візит Володимира Зеленського у США: що відомо

  • Президент України Володимир Зеленський зустрінеться з президентом США Джо Байденом. Робочий візит до Вашингтона запланований на 30 серпня 2021 року.
  • Напередодні офіційної зустрічі, 28 та 29 серпня Зеленський відвідає українську діаспору в Чикаго і Сан-Франциско.
  • Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко припустив, що українська сторона має запропонувати США новий стратегічний діалог.