Про це розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі 24 каналу. На його думку, ситуація із "Північним потоком-2" може створити для України під час зустрічі сприятливе тло.

Варто прочитати Ми не в грі, – інтерв'ю Клімкіна про "Північний потік-2" та зустріч Зеленського з Байденом

Що може запропонувати Україна

За словами Мусієнка, тепер держава має непогані шанси для активізації дискусії щодо статусу основного союзника поза НАТО та про збільшення військової підтримки.

Я думаю, що ми маємо запропонувати, враховуючи й можливо ядерну зброю в Криму, й нарощування присутності Росії, новий стратегічний діалог щодо європейської безпеки й щодо її гарантування Україні,
– заявив він.

Зокрема, мовиться про надання зброї, пришвидшену інтеграцію України до блоків колективної безпеки, а також про спільне військово-технічне співробітництво.

До теми Візит Меркель в Україну: як це пов'язано із майбутньою поїздкою Зеленського у Вашингтон

Мусієнко розповів про візит Володимира Зеленського у США: дивіться відео

Візит Зеленського у США: коротко

  • Джозеф Байден під час телефонної розмови 7 червня запросив Володимира Зеленського у Білий дім.
  • В Україні спершу припускали, що зустріч відбудеться наприкінці липня – початку серпня. Однак Білий дім оголосив остаточну дату візиту – 30 серпня.
  • Глава МЗС Дмитро Кулеба та очільник ОП Андрій Єрмак 4 серпня прибули у США, щоб підготувати майбутній візит президента.
  • За словами Кулеби, зустріч Зеленського та Байдена визначить відносини країн на наступні роки. Він також запевнив, що період перед зустріччю буде "часом тихої дипломатії".