Дії колишнього судді кваліфікували за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України. За це Чаусу загрожує від 8 до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до 3 років.

Читайте також Суд у Молдові не схвалив екстрадицію Чауса, хоча той вже в Україні

Хабар і втеча з України

Детективи НАБУ 9 серпня 2016 року викрили екссуддю на отриманні хабаря в 150 тисяч доларів. Ці кошти виявили у двох скляних банках, які він сам закопував у дворі власного дому.

Скориставшись суддівським правовим імунітетом, підозрюваний втік з України. З 16 серпня 2016 року Чауса було оголошено у національний розшук, а надалі – у міжнародний розшук.

У лютому 2017 року його затримали на території Молдови. Детективи НАБУ подали клопотання про екстрадицію. У квітні 2021 року з'явилася інформація про нібито викрадення Чауса.


Чаус закопав гроші у двох скляних банках на власному дворі / Фото НАБУ

Пригоди Чауса в Україні

  • У липні 2021 року колишнього суддю знайшли та затримали в одному із сіл на Вінниччині. Детективи Національного антикорупційного бюро затримала його 3 серпня у "Феофанії".
  • Антикорупційний суд 4 серпня Чаусу запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, та зобов'язав здати закордонні паспорти та носити електронний браслет.
  • Стороні захисту 6 серпня 2021 відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення. Після його завершення колишньому судді вручили обвинувальний акт.

Справу Чауса про хабарництво передали до суду: дивіться відео