main logo

Микола Чаус

Микола Чауc – екссуддя Дніпровського районного суду Києва, якого звинувачують у корупції.

9 серпня 2016 року за повідомленням НАБУ, його викрили в одержанні неправомірної вигоди в розмірі 150 тисяч доларів. Ці кошти виявили у 2 скляних банках, одну з яких суддя особисто закопував у дворі власного приватного домоволодіння.

Чауса не затримали через суддівський імунітет і він зміг втекти з України до Молдови.

З 11 листопада 2016 року він перебував у міжнародному розшуку за лінією Інтерполу з метою арешту й подальшої екстрадиції в Україну.

1 березня 2017 року Чауса затримали в Молдові. Одразу після цього Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила про наміри вимагати видачі його Україні для проведення досудового розслідування відповідно до законодавства.

На початку березня 2017 року документи на екстрадиційний арешт судді направили молдовській стороні. Захист екссудді Чауса заявляв, що наполягатиме на наданні йому політичного притулку в Молдові.

15 березня 2021 року стало відомо, що Молдова остаточно відмовила у політичному притулку українському судді Миколі Чаусу. Це рішення ухвалила колегія цивільних, комерційних і адміністративних спорів Вищої судової палати Молдови.

3 квітня 2021 року адвокат екссудді-втікача заявив, що його підзахисного викрала група невідомих просто у центрі Кишинева. У поліції Молдови підтвердили цю інформацію.

Показати більше