Зокрема, такі плани приписують й Чехії, яка буцімто планує передати їх в обмін на американські танки Abrams. Однак у відділі комунікації міноборони Чехії підкреслили, що ця інформація неправдива.

Цікаво Україна має прорвати російську оборону: союзники обіцяють Києву значну військову допомогу, – NYT

Неправдиві припущення щодо Leopard 2

Деякі іноземні ЗМІ повідомляли, що "Чехія і Словаччина, очевидно, готові відмовитися від танків Leopard-2 на користь України". Однак у міноборони Чехії підкреслили, що ця інформація не відповідає дійсності. Ба більше, до Чехії не зверталися з проханням надати ці танки, які вона отримає від Німеччини як компенсацію за допомогу Україні.

Також в міноборони підкреслили, що про це не йшлося й на засіданні "Рамштайн", яке відбулося 20 січня.

Ні про що подібне не йшлося на сьогоднішньому засіданні так званої контактної оборонної групи на американській базі Рамштайн, де представники п'яти десятків країн обговорювали подальшу військову підтримку України,
– наголосили у відділі комунікації міноборони.

Також в інформаційному полі лунали припущення, що Чехія може надати Україні Leopard 2 в обмін на американські танки Abrams. Однак й ця інформація є неправдивою.

Як натомість допомагатиме Чехія

Напередодні засідання "Рамштайн" міністри 9 країн світу засудили російську агресію в Україні та зобов'язались надавати нашій державі все необхідне для перемоги у цій війні. Серед них була й Чехія.

Вона продовжуватиме надавати Україні військові матеріали. Так, наразі оборонні підприємства цієї країни працюють над збільшенням виробництва боєприпасів великого калібру, гаубиць та БТР.

Також одним із ключових компонентів чеської допомоги назвали технічне обслуговування вже поставленого обладнання.

Військова допомога Чехії для України: що відомо

  • Варто зазначити, що Чехія активно допомагає Україні у війні. І хоч про Leopard 2 наразі не йдеться, нещодавно стало відомо, що ця країна передасть інші танки, а саме Т-72. Разом з ними Україні передадуть евакуаційну машину TREVA 30.
  • Цікаво, що Чехія стала першою країною, де звичайні люди купили для Збройних Сил України модернізований T-72 AVANGER. Восени за місяць чеські активісти зібрали понад 1,3 мільйона доларів, на які купили для України не лише танк, а й боєприпаси для нього.
  • З початку повномасштабної війни Чехія також стала одним з найбільш щедрих постачальників артилерії. Вона передала Україні близько 30% всіх своїх артилерійських систем. Також вона передала майже 15% бронетехніки.