Згідно з документом, який ухвалили депутати, на засіданні Північноатлантичної ради чеський уряд має попросити союзників із НАТО публічно висловити підтримку Чехії. Опісля вони вимагають вислання російських дипломатів, як це було в 2018 році після замаху на Сергія Скрипаля.

Раніше Прем'єр Чехії вибачився за свої слова про "товар" щодо вибуху у Врбетіце

Чехія вимагатиме компенсації

Нижня палата парламенту Чехії 20 квітня ухвалила постанову з закликом до уряду вимагати від Росії виплату компенсації за шкоду внаслідок вибухів боєприпасів у Врбетіце в 2014 році. Наразі не зазначається, про яку саме грошову компенсацію йдеться.

Ми горда країна, і ми будемо захищати себе,
– прокоментував голова партії Християнсько-демократичний союз Ян Бартошек.

Міністр внутрішніх справ Ян Хамачек, відповідальний за управління Міністерством закордонних справ, оголосив, що міністерство зателефонує російському послу Олександру Змеєвському і розтлумачить протест чеської партії проти висилки 20 дипломатів з чеського посольства в Москві.

У середу буде призначений новий посол Якуб Кулханек.

Уряд також повинен працювати над створенням ініціативи в рамках НАТО, яка буде активно вирішувати питання зменшення впливу Росії в країнах-членах НАТО і ЄС та посилювати боротьбу з дезінформацією.

  • 17 квітня Чехія заявила, що висилає 18 співробітників російського посольства.
  • Їх назвали представниками спецслужб та запідозрили у причетності до вибуху складу у Врбетіце.
  • У Чехії оголосили в розшук росіян Олександра "Петрова" та Руслана "Боширова". Вони причетні до отруєння Скрипалів "Новачком".
  • У відповідь 18 квітня Росія повідомила, що висилає 20 чеських дипломатів. Дії Чехії там назвали "недружнім актом".