"Королі футболу" спробують приручити "левів": історія матчів Іспанія – Англія перед фіналом Євро

13 липня 2024, 14:15
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Вже 14 липня (о 22:00 за київським часом) відбудеться довгоочікуваний фінал чемпіонату Європи-2024 з футболу. На газоні "Олімпійського стадіону" у німецькому Берліні зійдуться збірні Іспанії та Англії.

Фінал Євро-2024 буде вже далеко не першою лобовою зустріччю між Іспанією та Англією. У футбольній історії ці два гранди Європи зустрічались між собою вже 27 разів. 24 Канал заглибився в історію цього очного протистояння напередодні вирішального матчу за трофей чемпіонату Європи.

"Фурія Роха" може збільшити свою різницю за кількістю перемог

Напередодні фінального протистояння Євро-2024 перевагою за кількістю перемог володіє "Фурія Роха" – 14 звитяг. Натомість рівно у 10-ти матчах тріумфували англійці. Лише три поєдинки зводились до нічиєї.

Востаннє ці збірні зустрічались у рамках групового раунду Ліги націй сезону-2018/2019. У першому матчі, який відбувся 8 вересня 2018-го року, виїзну перемогу святкували іспанці з рахунком 1:2. Тоді Рашфорд першим вивів Англію уперед, але голи Сауля та Родріго принесли "Фурії Роха" три очки.

Тріумф улюбленої команди на Євро-2024 наповнить незабутніми емоціями та надихне на нові звершення. А щоб не пропустити культову спортивну подію і бути в курсі всього, що відбувається – вмикай свій гаджет і насолоджуйся переглядом матчів!
Сила духу є у кожного, у чому твоя?
Nemiroff De Luxe. That's my spirit.

У другому поєдинку англійцям вдалось взяти реванш – 2:3. Хоча гості із Англії були близькі до втрати очок. Станом на 38-му хвилину матчу "три леви" оформили розгромні 0:3 на табло. У другому таймі Пікфорд пропустив двічі, але цього було замало, аби Іспанія бодай вирвала нічию.

Найрезультативніший матч в історії протистояння Англія – Іспанія був зафіксований у далекому 1931-му році. У тому поєдинку, який став лише другою очною зустріччю цих збірних, було забито аж 8 голів. Сім із яких оформили англійські футболісти. Іспанія відповіла лише голом престижу – 7:1.

Зверніть увагу! Найкращим бомбардиром у протистояннях Англії та Іспанії залишається колишній нападник збірної "трьох левів" Гарі Лінекер, у якого 4 голи.

Товариські матчі

Найбільше Іспанія та Англія зустрічались на товариському рівні – аж 19 матчів. Наразі в англійців лише на одну перемогу більше – 9 проти 8-ми в іспанців. Лише у двох зустрічах ці збірні не визначили сильнішу.

Саме у товариському матчі футболісти із Іспанії та Англії вперше зіграли між собою. Було це у сезоні-1928/1929. Тй поєдинок досі залишається одним із найрезультативніших в історії їх очних протистоянь – перемога Іспанії 4:3. У фінальні 10 хвилин "Фурія Роха" вирвала звитягу.

Востаннє ці національні команди грали між собою товарняк у сезоні-2016/2017. Тоді збірні розписали бойову нічию 2:2. Жоден із авторів голів того матчу вже не грає за свою збірну.

Чемпіонат світу

Доля двічі зводила Іспанію та Англію на чемпіонатах Європи. На Мундіалі-1950 збірні потрапили в одну групу. перед цим офіційним поєдинком команди провели два товариські лобові матчі. А от вже в очній зустрічі на ЧС команди були скупі на голи. Лише один м'яч визначив переможця поєдинку. "Фурія Роха" здобула мінімальну перемогу завдяки результативному удару Тельмоо Сарри 1:0.

Нагадаємо, що Іспанія виграла ту групу (6 балів), а Англія стала другою (2 очки). У фінальний етап пройшла лише іспанська збірна, яка у підсумку посіла 4-те місце: нічия із Уругваєм 2:2, поразки від Бразилії 6:1 та Швеції 3:1. Відзначимо, що на ЧС-1950 перемогу здобула збірна Уругваю, яка у фіналі перемогла Бразилію 2:1.

ЧС-1982 Іспанія – Англія / Фото Getty Images

Вдруге іспансько-англійське протистояння на рівні Мундіалю відбулось аж через 32 роки. На ЧС-1982 ці збірні знову потрапили в одну групу (другого етапу). Цього разу теж команди не були щедрі на голи – нульова нічия.

Жодній із цих збірних не вдалось потрапити до плей-оф ЧС, на якому Італія переграла у фіналі Німеччину 3:1.

Кваліфікація Євро / Чемпіонат Європи

Вперше ці європейські збірні зіграли між собою у кваліфікації чемпіонату Європи у сезоні-1967/1968. В обидвох зустрічах тріумфували англійські футболісти. В обох матчах іспанці поступилась із різницею лише в один гол – 1:0 та 1:2.

У фінальній частині Євро уболівальники насолодились протистоянням Іспанії та Англії у 1980-му році. Збірні потрапили в одну групу "В", де також виступали національні команди Бельгії та Італії. Лобова зустріч третього туру Іспанія – Англія знову закінчилась за тим же сценарієм. "Три леви" здобули перемогу з рахунком 1:2. Цікаво, щ це була перше перемога англійців у рамках цього групового етапу Євро-1980.

У підсумку ні Іспанії, ні Англії не вдалось вийти у плей-оф турніру.

Іспанія – Англія на Євро-1980 / Фото Getty Images

Минуло 16 років, як ці збірні знову зійшлись у фінальній частині Євро. Цього разу їх зустріч була на стадії чвертьфіналу. 120 хвилин (основний та додатковий час) не вистачило, аби визначити півфіналіста Євро-1996. Гра перейшла у футбольну фортуну під назвою серія пенальті. Із 11 метрів точнішими були англійці – 2:4.

Слід відзначити, що вже у півфіналі Євро-1996 Англія зупинилась за крок від фіналу. Цього разу фортуна була більше на стороні її суперниці із Німеччини – основний час 1:1, а по серії пенальті 6:5).

Лише через 30 років Іспанія та Англія знову зіграли між собою на чемпіонаті Європи. Це буде найрейтинговіша лобова зустріч між цими збірними.

Матч Іспанія – Англія на Євро-1996 / Фото Getty Images

У півфіналах Іспанія пройшла Францію 2:1, а Англія здолала Нідерланди з ідентичним рахунком.

Цікаво! У фіналі Євро-2024 буде битва не лише збірних, а й футболістів. Іспанець Ольмо та англієць Кейн борються за звання найкращого бомбардира цьогорічного чемпіонату Європи. В обох гравців по 3 забиті голи.

Ліга націй

У сезоні-2018/2019 Іспанія та Англія потрапили в один квартет. Команди здобули по одній перемозі. У першій грі Рашфорд першим вивів "трьох левів" уперед, але голи Сауля та Родріго ще у першому таймі принесли звитягу "Фурії Роха" 1:2.

У другому ж матчі вже до 38-ї хвилини англійські футболісти забезпечили собі розгромний рахунок 0:3. На 58-й хвилині іспанці скоротили відставання до двох голів, а вже у компенсований до поєдинку час Рамос зробив цифри на табло 2:3. В іспанців банально не вистачило вже часу, аби вирвати нічию.