Про це сайту "24" повідомив головний редактор журналу Ukrainian Defense Антон Міхненко.

Читайте також: Наших військ там нема, – Путін вкотре цинічно збрехав про Донбас

Військовий експерт нагадує: раніше всіма діями в зоні АТО юридично керувала СБУ. По факту все здійснював Генштаб ЗСУ. Але після прийняття закону про реінтеграцію Донбасу Україна входить у правове поле, і все здійснюється Об’єднаним штабом, де керуватимуть усім військові, а не СБУ, що буде ефективніше.

Закон про реінтеграцію називає речі своїми іменами. А реальна ситуація така, що Україна має окуповані території, і тепер це визначено законом. Документ також визначає, що РФ є агресором і безпосередньо відповідає за все те, що відбувається в ОРДЛО. Заходи із забезпечення територіальної цілісності держави покладаються на Об’єднаний штаб,
– зазначає Антон Міхненко.

За його словами, саме під створення Об’єднаного штабу буде виданий указ президента, який повинен зрегламентувати механізми взаємодії штабу з усіма силовими структурами – СБУ, Службою зовнішньої розвідки, Головним управлінням розвідки, Міністерством оборони – як здійснюватиметься керування, які повноваження. Керівник Об’єднаного штабу призначається президентом.

"По суті, глава держави відповідає за всі дії Об’єднаного штабу. І це добре. Хоча є критичні зауваження щодо того, що більша частина повноважень буде зосереджена в руках президента. Адже Об’єднаний штаб регламентує процедуру перетину лінії розмежування, і таким чином створюються умови для корупції. Але це війна, і має бути жорсткий контроль. Тому на керівника штабу покладається ця відповідальність", – зазначає експерт.

Водночас Міхненко виключає можливість здійснення Об’єднаним штабом дій, спрямованих на звільнення ОРДЛО. Фахівець зауважує: Україна – прихильниця мінських угод. А такі дії можуть призвести не лише до критики наших західних партнерів. РФ, переконаний він, обов’язково це використає, знайде юридичні важелі і почне агресію безпосередньо на території України. І це не обмежиться Донбасом.

Нагадаємо, 18 січня 2018 року Верховна Рада схвалила закон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях" і визнала Росію державою-агресором.

Що таке закон про реінтеграцію Донбасу? Документ вперше офіційно фіксує, що Росія є ініціатором збройної агресії проти України та окупантом частини української території. Це означає, що Україна більше не проводить АТО, а вживає заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях. Терористичні організації "ДНР" та "ЛНР" називатимуться "представниками окупаційних адміністрацій РФ".