Новий образ героїні

Поява "української екс-полонянки" в новому образі із староросійських казок та старих фільмів стала найпопулярнішим мемом цього тижня у соціальних мережах. Хоча підмітьте важливий момент, це не просто так. Очевидно, що Надія стала об’єктом діяльності кремлівських політтехнологів. А образ, який їй намагаються створити, має бути зрозумілий проросійсько-налаштованим українцям, росіянам та лягати в призму російського героя миротворця.

І ще одна річ, на яку варто звернути увагу, зі слів самої Надії, її зустрічі із бойовиками прокоментує прес-служба. Людина, яка ще вчора боса ступала на українську землю, приходила на конференції, не знаючи, що говорити, бо чесно визнавала, що необізнана у політичній темі, тепер нічим не відрізняється від Тимошенко, Порошенко, Бойко чи Путіна. Їх слова часто тлумачать саме прес-служби, а не вони особисто. Тобто, Савченко переходить зі статусу "політика одинака", або так званого "«народного героя", в ранг "політичного проекту", слова якого коментує прес-служба, думки форматують політтехнологи, а вчинки замовляють вище стоящі.

"Надія ... на Батьківщину"

Чи створює такий депутат проблеми для своєї фракції? Звісно. Чи зменшує вона рейтинги Батьківщини? Так. Дійшло до того, що сьогодні депутат Верховної Ради Іван Крулько з фракції Батькивщина заявив, що Надія Савченко таємно вийшла зі складу партії ще два тижні тому. Він наголосив, що за дії Саченко фракція не відповідає, щоправда вона досі є членом фракції "Батьківщина" у Парламенті. Таке термінове озвучення таємних виходів Надії – очікуваний хід. Бо кожен скандал, провокований діями нардепа, зменшує рейтинг особисто Тимошенко. А Юлія Володимирівна такого не пробачає. В той же час, для Савченко будь-який скандал із системою – це плюс.

Так само дії Надії впливають і на рейтинг Президента. Адже вона зайшла і на його поле діяльності. Діалогом із Кремлем щодо звільнення полонених зазвичай займалася його команда і він особисто. Але ми маємо враховувати, що насправді звільнення заручників контролює не "ЛНР" чи "ДНР", не бойовики, не військові, а особисто Путін. Таким чином саме він контролює, кому можна дати такий собі "іміджевий пряник", а кому ні. І заробити його можна тільки за дружбу, за вірність, або за вирішення окремих прагматичних питань.

Савченко "боротьбою" за звільнення заручників та пошук миру із "чортом та Плотницьким" набиває собі рейтинги в Україні. Адже значна частина людей реально прагне миру, спокою і повернення українських полонених і військових. Що власне може бути конвертовано у латентну кремлівську фракцію, під час позачергових парламентських виборів, яких Кремль наразі активно добивається. Далі, ніщо не завадить гратися і в Президентські. Якщо не напряму, то як мінімум вона може підтримати когось іншого. Що для Порошенка стане і проблемою, і моментом торгу із Москвою.

Що далі?

Як українцям боротись із таким політтехнологічним проектом, як Савченко, до кінця не відомо. Тим паче, що вона може бути не єдиним троянським конем Путіна. Є й інші партії, і інші політики. Але найгірше, напевно, що у офіційного Києва обмежений інструмент в протидії Савченко. Вони не можуть, наприклад, посадити її в тюрму за зраду та співпрацю із терористами. Адже цього не зрозуміє європейське суспільство.

Людину, яку так довго через усі можливі зв’язки витягували із російської в’язниці, посадили в українську… У ЄС і США ніхто розбиратись із деталями не буде. А Путіну це буде тільки на руку. Він ще й підіграє.

Наступне, Савченко діючий член ПАРЄ, де вона уже на наступному засіданні висловить свою думку. Для прикладу, звинуватить Порошенка у невиконанні Мінських домовленостей, що ще більше похитне міжнародний, дипломатичний вектор Порошенка, який він завжди так любив, і який йому давався так легко.

Відповідно, тепер українська влада буде шукати, як дискредитувати Надію. Хоча найкращою спецоперацією по усуненню засланого козачка був би тотальний медійний ігнор. Але в сьогоднішньому суспільстві це практично неможливо, та й сама Росія цього не дозволить.

Найголовніше сьогодні, щоб боротьба із Савченко не призвела до злету її рейтингів, адже будь-яка реклама – це в першу чергу реклама. Адже результати такого росту, можуть бути не підконтрольні Надії, й далеко не накористь державі.

Читайте також: Савченко можна притягти до відповідальності, – юрист