Як пояснив головний санітарний лікар Віктор Ляшко у ефірі програми "Свобода слова", річ у тім, що на Великдень до церкви пішли 140 тисяч осіб. Поки минуло лише 7 днів, а інкубаційний період триває до 14 днів.

Важливо! Україна може повністю вийти з карантину швидше, ніж планували, – Шмигаль

Сьогодні ми не маємо пікового навантаження на систему охорони здоров’я. Динаміка приросту захворюваності коливається в межах 5 – 10% щодня. І це є допустимим нормами. Оскільки робили все можливе, що у нас не було приросту в понад 30% щодня,
– зауважив він.

Щоправда, підкреслив Ляшко, в Україні відбуваються деякі локальні спалахи коронавірусу, як, до прикладу, в Почаєві.

"Можливо, там відбувається щільніше насищення закладу охорони здоров’я. А знову ж таки ми відслідковуємо, чому та що стало причиною цього. І це передусім порушення карантинних заходів", – додав головний санітарний лікар.

Водночас він наголосив, ящо дотримуватися карантиних заходів і ізоляції, країна йтиме в тому режимі, який і прогнозували.

Зауважимо, раніше уряд оприлюднив 5 етапів виходу з карантину. І однією з умов реалізації такого плану, власне є те, що протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні має не змінюватися або коливатися в межах 5%.

Зверніть увагу! Станом на 27 квітня в Україні зафіксовано 9 009 випадків зараження COVID-19. На жаль, 220 осіб померли. Натомість 864 пацієнти одужали.