Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Як зауважив він у фейсбуці, все залежатиме від показників коронавірусу в Україні.
До теми Шмигаль оприлюднив 5 етапів виходу з карантину
Зокрема, може бути два шляхи розвитку ситуації:
- якщо число інфікованих знижуватиметься, не треба буде чекати 10 чи 20 днів для запуску чергового етапу.
- якщо в країні спостерігатиметься значне збільшення кількості хворих, то карантинні заходи знову можуть посилити.
Прем’єр додав, що він доручив кожному міністерству та відомству сформувати детальні роз’яснення, за яких умов мають працювати об’єкти та що будуть відкривати.
Так, Мінекономіки та МОЗ вже розробили чіткі критерії роботи та алгоритми контролю продовольчих ринків. Це дасть можливість цієї середи, 29 квітня, ухвалити рішення про відкриття більш ніж 280 ринків по всій Україні. Цей перелік може бути розширено, якщо й інші ринки зможуть забезпечити належні умови роботи,
– зауважив очільник Кабміну.
За його словами, в уряді передбачають відкрити з обмеженнями деякі заклади на окремих етапах. І на кожному етапі ці обмеження будуть пом’якшувати.
Мовиться про:
- заклади освіти,
- кав’ярні,
- спортивні зали
- тощо.
Зверніть увагу Спершу продуктові ринки: Україна цього тижня може почати послаблювати обмеження
До слова, напередодні головний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначав, що за оптимістичних прогнозів можна буде пропустити один або навіть два етапи виходу з карантину.
Наразі карантин в Україні триває до 11 травня. Раніше в уряді наголошували, що повернення до нормального життя може відбутися за двох умов:
- якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не зміниться або коливатиметься в межах 5%.
- якщо лікарні буде заповнено пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%.
Важливо! Станом на 27 квітня в Україні зафіксовано 9 009 випадків зараження COVID-19. На жаль, 220 осіб померли. Натомість 864 пацієнти одужали.
Карантин в Україні триватиме до 11 травня / Інфографіка 24 каналу