Питання відкриття ринків обговорювалося під час позачергового засідання у в Офісі Президента України.

До слова Кличко спростував інформацію про дату запуску метро у Києві

Тут мовиться про можливе відкриття понад 280 критих продовольчих ринків. Вони забезпечують харчами українців і дають можливість збуту продукції малим фермерам.

Ми розуміємо, що є певна психологічна втома. Коронавірус втомив не тільки українців. Оскільки продовольчі ринки надзвичайно важливі для виживання та харчування багатьох громадян, потрібно думати, як дати їм можливість працювати безпечно,
– наголосив Володимир Зеленський.

Тож глава держави запропонував встановити для ринків нові правила і дозволити їх відкрити. Мовляв, потрібно вчитися жити у нових умовах.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль погодився, що питання відкриття ринків розглянуть вже в середу, 29 квітня. Це дозволить почати відкривати ринки вже до кінця цього тижня.

Разом з відкриттям ринків уряд пропонує встановити чіткі обмеження, які повинні не дозволити поширення коронавірусу, а також санкції за їхнє недотримання.

Денис Шмигаль у своєму телеграмі також розповів, що Міністерство охорони здоров'я та Мінекономіки вже розробили для ринків чіткі критерії роботи та алгоритм контролю за їхнім дотриманням.

"Мовиться про відкриття понад 280 продовольчих ринків по всій території України, які зможуть функціонувати з дотриманням жорстких санітарних норм. Цей перелік може бути розширений, якщо й інші ринки зможуть забезпечити належні умови роботи", – розповів прем'єр.

Цікаво, що перед цим міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до Дениса Шмигаля та головного санлікаря Віктора Ляшка з проханням відкрити продовольі ринки.

За яких умов може працювати ринок інфографіка 24 канал
За яких умов може працювати ринок / Інфографіка 24 каналу

Я розумію ситуацію, в якій сьогодні опинилися власники продуктових ринків, продавці і фермери. Товари швидко псуються, а часу обмаль. З іншого боку – покупець, який купує дорожчі закордонні товари, не маючи права вибору,
– заявляв Андрій Садовий.

карантин до 11 травня
Карантин в Україні до 11 травня / інфографіка 24 каналу