Наразі у ГУР не можуть ані підтвердити, ані спростувати інформацію щодо причетності українських спецслужб до "неприємного" інциденту на металургійному заводі в Липецьку. Про це в етері телемарафону розповів представник ГУР МО Андрій Юсов.

Дивіться також На Одещині пролунали вибухи: в область прямували ракети

Юсов пояснив, яке значення мав завод для росіян

За попередньою інформацією, пожежа на металургійному заводі у Липецьку виникла внаслідок удару безпілотниками. Раніше різні джерела повідомляли, що це було роботою ГУР та СБУ.

Втім, як повідомив Андрій Юсов, наразі він не може ані підтвердити, ані спростувати цю інформацію.

Це було російське виробництво, яке напряму задіяно до військово-промислового комплексу, і спрямовує сталь на виробництво гармат, броні, і ракетних озброєнь, якими вбивають українців,
– додав він.

За його словами, це військове підприємство, яке задіяне у ворожому військово-промисловому циклі виробництва і забезпечення їхньої армії.

Тому, зауважив представник ГУР, це звичайно логічно, що на цьому підприємстві відбуваються подібні ситуації, і "щось туди прилітає, щось падає".

Кажуть, що це були безпілотники українського виробництва, кажуть, що це була спільна операція ГУР МО та СБУ, ми не можемо ні підтвердити, ні спростувати, але сам факт ми можемо підтвердити, що так, це підприємство тепер на довгий час буде виведено з ладу,
– наголосив він.

Юсов додав, що і "гуркіт", і "бавовна" на території країни-агресорки та на всіх об'єктах, які задіяні у підтримці війни проти українців, продовжуватимуться.

Що відомо про пожежу в Новолипецькому: коротко

  • У Росії вночі проти 24 лютого спалахнув Новолипецький металургійний комбінат у місті Липецьк. Окупанти заявили, що найбільший сталеливарний завод у Росії нібито атакували дрони.
  • Джерела 24 Каналу в спецслужбах повідомляли, що це була робота ГУР МО та СБУ. Новолипецький металургійний комбінат – один із найбільших металургійних комбінатів Росії. Зокрема, підприємство працює на військово-промисловий комплекс і виконує велику кількість державних замовлень.
  • Завод входить у групу НЛМК і випускає близько 21% всього російського виробництва сталі, 21% – прокату, 55% прокату з полімерним покриттям. Тобто виробляє дуже багато залізяччя, яке потім їде на фронт.