Нагороду за Навального, який знаходиться у в'язниці з січня 2021 року, прийме його найближчий соратник і довірена особа Леонід Волков, який також керує мережею штабів політсили заручника Кремля.

Читайте також Україна підтримала санкції США проти Росії, які ввели через отруєння Навального

Підтримка Німеччини

6 жовтня 2021 року нагороду вручить голова Вільної демократичної партії Німеччини (FDP – 24) Крістіан Лінднер. Він постійно виступає за звільнення опозиціонера та нещодавно заявив, що Євросоюзу слід застосовувати щодо Росії більш адресні санкції.

Попри незаконне затримання, він продовжує боротися за вільну та демократичну Росію. Для мене велика честь вручити відзнаку M100 Media Award Олексію Навальному,
– заявив він.

Рішення про нагороду ухвалювала консультативна рада M100 Sanssouci Colloquium – щорічної медіаконференції, яка проходить у місті Потсдам.

Тема цьогорічної конференції – "Від перманентної кризи до демократичної стійкості" / Фото M100 Sanssouci Colloquium

Чіткий сигнал

"Дуже важливо, щоб його та наша діяльність щодо підвищення обізнаності про корупцію була визнана в Європі", – вважає Леонід Волков.

Як зазначають організатори, лорд-мера Потсдама Майк Шуберт посилає чіткий сигнал про важливість захисту європейських цінностей через незалежну опозицію та громадянське суспільство, чесні судові процедури та право захищати основні права людини. Ця нагорода також служить символом для майже 400 політв’язнів у Росії, а також убитих політиків та журналістів.

Ситуація з опозицією у Росії

  • 20 серпня 2020 Олексію Навальному стало зле в літаку, коли він повертався з Томська в Москву. Літак здійснив вимушену посадку в аеропорту Омська. Опозиціонера у комі доставили в реанімацію місцевої лікарні, а через два дні його відправили в Берлін.
  • Автори спільного розслідування The Insider, Bellingcat і CNN за участі Der Spiegel дійшли висновку, що замах на Навального здійснила в Томську спецгрупа з восьми оперативників ФСБ з секретного підрозділу відомства, які діяли під прикриттям Інституту криміналістики.
  • Навальний у січні 2021 повернувся до Росії. Після прибуття політика затримали. У лютому 2021 року його засудили до 3,5 років ув'язнення.
  • У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб у Росії зазначили, що ФБК було ліквідовано 31 серпня. Також низку незалежних ЗМІ та організацій було визнано іноземними агентами.