Таку думку висловив професор Українського католицького університету, член комісії з відбору кандидатів на посаду Директора Національного антикорупційного бюро Ярослав Грицак в інтерв’ю Радіо "Свобода".
Ми розуміємо, що країна складна, у її межах перебувають різні групи. Але, зверніть увагу на те, що молоді люди говорять про мистецтво, саморозвиток, здоров’я, відкритість, право, чистоту. Усе ці речі – класичні цінності самовираження. Поява такого покоління стала найбільшим здобутком за останні 25 років. Проте більшість українців, на жаль, цього не хочуть, тому що вони старші й були вимушені виживати, а не жити,
— наголосив він.
Грицак також додав, що тяжко робити щось в країні, де більшість населення виживає. "Проте, оці молоді люди, які бачать Україну саме так, є найбільшим капіталом. Вони освічені, живуть у великих містах, вже чогось досягли. Їм не потрібен чиновницький апарат. Їм ніхто не повинен вказувати, як самовиражатися", — сказав він.
За його словами, Україна лише недавно, після падіння СРСР, вивільнилася зі штучних бар’єрів. "Ми не так давно включилися в глобальний світ, і, власне, поява цього покоління – наш головний здобуток, гарантія того, що все буде добре",— підкреслив професор.
До слова, студенти київських ВНЗ звернулись до своїх однолітків з Росії із закликом підняти інформаційну завісу, щоб через агресивну політику Кремля не довелось стріляти один в одного.