Репутація перевищує прибуток

Норвезька Wenaas продає свій готельний бізнес, що складається з десяти люксових готелів, російському олігарху Владіміру Євтушенкову за 200 мільйонів євро.

Читайте також Російські ІПСО вже не ті: як в Угорщині незграбно брешуть про "вагони трупів" ЗСУ

У російських патріотів дуже пригоряє від того, що російські активи за кордоном просто конфіскують, а західні в Росії – таки продають.

Але насправді 200 мільйонів у цьому випадку – це невелика частина колишньої вартості. Компанії з так званих "недружніх країн" можуть сьогодні продати свій бізнес у Росії не більше ніж за 50% його ринкової вартості. Також вони повинні заплатити до російського бюджету 10% суми угоди.

Втім, навіть попри збитки, західний бізнес все одно йде з Росії. Ідуть навіть ті, хто спочатку вичікував і думав, що зможе залишитися. Росія стає дедалі токсичнішою і зміцнюється у статусі ізгоя. Репутаційні втрати співпраці з Росією перевищують прибуток, який можна отримати, працюючи у цій країні.

Важливо У наступні тижні на українців чекають важкі новини з фронту

Вся річ у бюрократії

Так, на жаль, процес йде часто не так швидко, як нам би хотілося. Багато міжнародних компаній, які поки що працюють у Росії, у нас часто хейтять і звинувачують у змові з Кремлем.

Ті, що досі не пішли, – теж підуть. Це лише питання часу. Економіка Росії продовжить своє занурення у болото.