Мовиться про ситуацію з ексгенпрокурором Грузії Отаром Парцхаладзе, який опинився під санкціями США за зв'язки з владою Росії, також він має російське громадянство. Таку думку 24 Каналу озвучив грузинський політолог Гела Васадзе.

До теми Служба безпеки Грузії звинуватила ГУР у підготовці "євромайдану": Київ відреагував

Ексгенпрокурор Грузії з російським громадянством

Гела Васадзе вважає, що влада Грузії зробила заяву, що нібито ГУР готує "переворот" у Грузії, щоб відвернути увагу від ситуації із колишнім генпрокурором Грузії Отаром Парцхаладзе. США наклали на нього санкції, бо, очевидно, він допомагає Росії обходити міжнародні санкції.

Це дуже серйозно. Був скандал. Санкції – це означає блокування рахунків. Спочатку Нацбанк заявив, що якщо санкції міжнародні, то блокують рахунки. Після того сказали, що він громадянин Грузії, щоб заблокувати йому рахунки, необхідно рішення суду. Після цього наші провідні банки сказали, що для них Нацбанк – не наказ, рахунки Парцхаладзе заблокують,
– розповів він.

Ім’я Парцхаладзе міститься в переліку підсанкційних осіб Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США. Виявляється, що ексгенпрокурор Грузії має грузинське й російське громадянства.

"Це означає, що його повинні позбавити грузинського громадянства. Тут виникла смішна ситуація. Будинок юстиції сказав, що позбавляє його громадянства. А президент Грузії заявила, що не підпише, бо нібито потрібно все розслідувати. Але розслідувати ж можна без грузинського громадянства", – зауважив політолог.

Грузія може не отримати статус кандидата в ЄС

Політолог переконаний, що грузинська влада робить все, щоб не отримати статус кандидата в ЄС. Водночас вони бояться протестів, які, найімовірніше, відбуватимуться у Грузії.

Наша влада робить все, щоб не отримати статус кандидата в ЄС. Попри те, що наша влада говорить, що робить все, щоб виконати 12 пунктів, насправді нічого не робить. Мені цікаво, що це за 3 пункти, які, як каже влада Грузії, вони виконали. Насправді є велика загроза, що Грузії не нададуть статус кандидата в ЄС. Відповідно можуть бути протести,
– зазначив Гела Васадзе.

Служба безпеки Грузії звинуватила ГУР: коротко

  • Служба державної безпеки Грузії запевняє, що українська військова розвідка разом із представниками грузинської опозиції хоче використати настрої суспільства, якщо Грузія не отримає статус кандидата у члени ЄС. Мовляв, дати жовтень – грудень обрані не випадково. У жовтні Єврокомісія зачитає проміжний, а в грудні – підсумковий звіт щодо готовності Грузії до отримання статусу кандидата у члени ЄС.
  • Там заявили, що масові протести і держпереворот в країні нібито "готують" заступник ексміністра внутрішніх справ Грузії, а нині заступник глави воєнної розвідки України Георгій Лорткіпанідзе, колишній член охорони третього президента Грузії Михайло Батурін та член близького оточення Міхеіла Саакашвілі та командир "Грузинського легіону", який воює в Україні проти російських військ, Мамука Мамулашвілі.
  • Мамука Мамулашвілі та Опозиційна партія Михайла Саакашвілі "Єдиний національний рух" відкидають звинувачення.
  • Речник МЗС Олег Ніколенко заявив, що інформація про нібито підготовку українськими спецслужбами держперевороту у Грузії не відповідає дійсності.
  • Зауважимо, що Грузія попри засудження російської агресії не доєдналася до західних санкцій. Також влітку Грузія поновила авіасполучення з Росією.