Глава розвідцентру Сил оборони Естонії Антс Ківісельг прокоментував нещодавні масовані ракетні удари по Україні з боку Росії. Він вважає, що найближчим часом держава-терорист продовжить ці атаки.

Читайте також Росія витратила кілька сотень мільйонів доларів на повітряну атаку України

Яка тактика в окупантів

Антс Ківісельг заявив, що Росія останніми тижнями активно застосовує бомбардувальники дальньої авіації та "Калібри". Країна-агресорка намагається завдавати ракетних ударів по військових та оборонних підприємствах України, а також по її об'єктах інфраструктури.

По всій країні були вражені об'єкти енергетичної, портової та залізничної інфраструктури, військові аеродроми, склади зброї та боєприпасів, установи військової підготовки та підприємства оборонної промисловості, які займаються виробництвом та ремонтом озброєнь,
– сказав він.

Як пояснив глава естонської розвідки, удари окупантів по аеродромах свідчать про те, що росіяни вважають небезпечним надходження американських винищувачів F-16 Повітряним силам ЗСУ. Крім цього за допомогою масованих ракетних атак Росія намагається виснажити українську ППО.

Ківісельг повідомив, що держава-терорист зараз виготовляє більше боєприпасів, ніж використовує. На його думку, Росія найближчим часом продовжить завдавати масованих ракетних ударів по Україні, а з настанням морозів таких атак може стати більше.

Інші заяви розвідки Естонії

  • Не так давно глава розвідцентру Сил оборони Естонії Антс Ківісельг назвав витіснення російського флоту до східної частини Чорного моря та Азовського морів одним із найбільших досягнень України у 2023 році. Він заявив, що атака ЗСУ на ворожий великий десантний корабель "Новочеркаськ" тиснутиме на Росію та змушуватиме країну-агресорку перемістити свої підрозділи якнайдалі від тимчасово окупованого Криму.
  • Також головний естонський розвідник заявив, що російські загарбники збільшили свою армію до 2,2 мільйона осіб. На його думку, окупанти можуть збільшити її чисельність у найближчі роки.
  • Раніше Антс Ківісельг повідомляв, що у 2023 році Росія збільшила свої оборонні витрати приблизно на 100 відсотків, а у 2024 році її оборонний бюджет збільшиться до 100 мільярдів євро (це приблизно третина всіх державних витрат країни-агресорки). За його словами, це свідчить про те, що держава-терорист зможе продовжувати війну проти України у поточних масштабах.