Заступниця міністр енергетики Світлана Гринчук в ефірі національного телемарафону розповіла, що під час останньої атаки 22 червня ворог атакував об'єкти оператора системи передачі електроенергії. Це ще більше ускладнило ситуацію. У вихідні споживання не таке велике, як під час робочих буднів, коли працює і промисловість. Тому усі наслідки українці відчули вже з понеділка. Про це пише 24 Канал.

Дивіться також Вистачило б на 4 країни ЄС: внаслідок атак Україна втратила рекордну кількість електрогенерації

Дефіцит в енергосистемі продовжується

Гринчук розповіла, що станом на сьогодні, 25 червня, дефіцит в енергосистемі продовжується тав генерація в енергосистемі недостатня. Також зростає споживання через спекотну погоду.

На жаль, відремонтувати пошкодження, особливо за останні атаки, не так швидко вдаіяється, однак ми цим займаємось,
– сказала Світлана Гринчук.

Вона також висловила розуміння з приводу того, що в багатьох українців тривалий час відсутнє світло.

Ми постійно з місцевими органами влади й операторами систем розподілу на місцях намагаємось удосконалювати ці графіки (відключень – 24 Канал), враховуємо всі скарги наших споживачів для того, що покращувати ту ситуацію, яка є,
– сказала вона.

Чиновниця також нагадала, що наразі в ремонті перебувають низка атомних блоків. Енергетики готують ядерні об'єкти до проходження опалювального сезону саме влітку, адже всі вони повинні бути в задовільному стані під час опалювального сезону.

Взимку навантаження на енергосистему буде значно більшим. І всі потужності енергосистеми потрібні будуть в значно більшій кількості. Коли їх виведуть з ремонту, а ситуація з генерацією електроенергії покращиться.