Український лідер відповів на питання в інтерв'ю AFP, коли нова американська допомога буде відчутною на лінії фронту. Президент сказав, що це комплекс кроків, адже допомогу США ухвалювали, щоб Україна могла стримувати наступ ворога, пише 24 Канал.

Дивіться також Володимир Зеленський прокоментував можливість перемир'я з Росією

Що сказав Зеленський про переваги України

Друга історія – зменшувати кількість переваг Росії. Ми почали виробництво РЕБів, виробництво дронів тощо і насичуємо наші бригади. Тут я бачу, що переваги в Росії немає, а навпаки – у нас дронів, FPV стало більше, ніж у них. Я бачу тут нашу перевагу,
– розповів Володимир Зеленський.

За його словами, далі є технічний момент – це ворожа перевага великих дронів, які висять, все бачать, контролюють та направляють їхню артилерію.

"І ми не можемо їх (ворожі дрони – 24 Канал) побороти. У нас не вистачає технічних засобів, щоб справитись з всіма "Ланцетами", "Орланами", – пояснив президент.

Він додав, що над цим треба працювати й переможемо. Щодо можливостей, то окупанти можуть будь-якою зброєю стріляти зі своєї території по нашій.

"Це найбільша перевага, яка є у Росії. Ми не можемо нічого зробити їхнім системам, які розміщені на території Росії західною зброєю. Ми не маємо на це права", – пояснив президент.

Володимир Зеленський уточнив, що росіяни, наприклад, знищують нашу артилерію, системи MLRS або ППО. Натомість Україна бачить ворожу техніку, проте не може її знищити. Так, у нас стає менше техніки, а у ворога – ні.

Тобто будь-яка ворожа далекобійна зброя росіян – це вже їхня перевага.

Україна попросила у США дозволу бити їхньою зброєю по Росії

  • Видання The Wall Street Journal написало, що Україна попросила у США дозволу бити американською зброєю по території Росії. Мовиться про дозвіл атакувати військові об'єкти на території країни-агресорки. Адже наразі Україна не може атакувати Росію зброєю, яку надають США.
  • Іноземні журналісти повідомили, що запит наразі розглядають. Генерал Повітряних сил США Сі Кей Браун пояснив, що прохання не стосувалося конкретної системи озброєнь, а додаткової допомоги щодо завдавання удару по росіянах.
  • Речник Білого дому сказав, що Штати не заохочують та не дозволяють здійснювати атаки на території Росії, що є їхньою давньою політикою.