Після звільнення міст можуть проводитися суміжні заходи, з якими пресслужба не ознайомлена, і важливо забезпечити стабільність території перед відвіданням журналістів. Про це повідомив керівник пресслужби Оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" капітан ЗСУ Ілля Євлаш.

До теми Росіяни розпочали масштабний наступ на новому напрямку: як за тиждень змінилась карта фронту

У чому небезпека для журналістів

Євлаш пояснив, що роль преси на звільнених територіях виконують військові пресслужби, оскільки журналістам не завжди безпечно входити до деокупованого міста через складні оперативні умови. Він зазначив, що військові пресслужби можуть виконувати цю роль, доки оперативна ситуація не дозволяє привести журналістів в місто.

Керівник пресслужби ОСУВ "Хортиця" також висловив думку, що військові могли б впустити обмежену кількість журналістів у звільнене місто, але зауважив, що такий вибір може викликати звинувачення у вибірковості.

Військова комунікація – дуже унікальний вид комунікації, особливо в умовах реальних бойових дій такої інтенсивності. Коли звільняється місто, ми не можемо туди запустити всіх, а це 2 – 3 сотні журналістів. Туди заходять війська, там треба закріпитися, провести зачистку. Одного-двох (журналістів – ред.) ми ще можемо взяти, але що тоді скажуть інші?,
– сказав Євлаш.

Зміни на фронті: останні новини

  • Протягом останнього тижня головний удар був спрямований з північного напрямку. На жаль, противник здобув певний успіх. Росіяни зуміли наблизитися до пісочного кар'єра на північно-східних околицях Авдіївки. Також ведуться важкі бої у Первомайському, що на західному фланзі Авдіївки. Тут російські війська вдалося захопити окремі будинки.
  • Майор ЗСУ, заступник командира 3 окремої штурмової бригади Родіон Кудряшов зазначає, що сьогоднішня ситуація в Авдіївці схожа на те, що було в Бахмуті у 2023 році. Як і тоді, окупанти зараз намагаються атакувати передні позиції Сил оборони значною кількістю особового складу та різними засобами і снарядами.
  • Також генерал Олександр Сирський особисто відвідав військових на фронті та зазначив, що українські військові змогли зірвати плани ворога з захоплення нових територій і населених пунктів та створити умови для подальших дій зі звільнення нашої землі.