Не беруся стверджувати, що Плотницький після такої заяви не поперхнувся горілкою, оскільки до моменту його втечі до Ростову планів на повернення "республіки" не існує. Тим паче, він не стане людиною, із якою хтось із діючих українських чиновників взагалі підпише хоч якийсь документ. Савченко, звісно, до уваги не беремо.

Читайте також: Операція "Ескалація": чому активізувалися терористи на Донбасі

Але представник "ЛНР" у Мінську зробив таку гучну заяву про невідворотність повернення української влади на тимчасово окуповану територію не просто так. І це зовсім не значить, що Росія націлилася на деокупацію Донбасу. Звісно, якщо б зараз Петро Порошенко виступив із підтриманням ідеї, яку нав'язує Кремль, – федералізації – російські військові у своїй більшості б покинули регіон. Путіну та компанії Донбас тільки й потрібен як гнійник на тілі України, а забезпечувати їжею та хоч якою-небудь зарплатнею кадрових терористів виходить досить накладно.

Дейнего ж фактично відтворив слова, які йому сказали куратори, передавши жителям "ЛНР", що вони обов'язково житимуть під жовто-блакитним прапором. Але якщо наразі одурманене пропагандою суспільство зовсім не готове навіть до думки про повернення, хоча всі й розуміють, що при Україні було жити значно краще, то терористи їх до цього трошки підштовхують. Поки що під соусом автономії.

До речі, про неї. В умовах, коли, як каже Генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер, перемовини про мир на Донбасі зайшли у глухий кут, російській стороні нічого не залишається, крім як робити вигляд діяльності для врегулювання конфлікту. У Кремлі усвідомлюють, що ні на яку автономію Донбасу у Києві не зголосяться, тому розмови про згоду терористів на повернення до України виглядають як ефективний спосіб затягнути діалог та зробити його незмістовним.

Більше того, думку про "можливість встановлення миру, від якої відмовився Порошенко" обов'язково озвучать десь у ПАРЄ проросійські політики. А в Україні її також активно мусуватимуть завдяки використанню зубожілих колишніх регіоналів та комуністів. Взяти, наприклад, вчорашній виступ Петра Симоненка на "Громадському радіо", в якому він старанно доносив до аудиторії єдину думку: федералізація спасе країну від війни.

Це все має вигляд спланованої інформаційної акції, до якої найближчим часом залучать все більше людей. Слідкуйте за новинами.

P.S. Не можна залишатися осторонь прекрасного мітингу затятих комуняк у Севастополі, де вони вийшли на річницю Жовтневої революції із плакатами, де росіян називають окупантами.

То ж незабаром завиють усі адепти "русского мира", але до України повернуться ніяк не проросійський Крим та "ДНР" із "ЛНР", а український півострів та частини Донецької та Луганської областей.

Пам'ятайте, що сонце України встає на Донбасі.

Читайте також: Хто програє – той помре: ватажки "ЛНР" влаштували смертельну міжусобицю