Про це повідомили у відомстві на запит журналістів програми "Схеми" (спільний проект Радіо Свобода та каналу "UA:Перший"). "ДМС не здійснювала транспортування Міхеїла Саакашвілі з України до Республіки Польща. Інформація про транспортування зазначеної особи у ДМС відсутня", – також додали у прес-службі Міграційної служби.

Раніше у Державній прикордонній службі також повідомили "Схемам", що не володіють інформацією щодо того, хто організував та оплатив приватний літак для вивезення Міхеїла Саакашвілі до Польщі, і порадили звертатися з цими питанням до Міграційної служби.

Читайте також: Промовисті деталі видворення Саакашвілі

Як з’ясувалось раніше, Саакашвілі був вивезений з Києва до Варшави 12 лютого на приватному літаку Hawker Beechcraft Premier 1A з бортовим номером SP-RDW. Він має польську реєстрацію і належить авіакомпанії Jet Story. В Україні організувати цей рейс допомагала українська компанія Sky Handling.

Ми співпрацюємо з цією компанією в Україні. Вони займаються технічними нюансами,
– підтвердили цю інформацію в польській компанії Jet Story.

Її представники відмовились відповісти на запитання, хто оплатив цей переліт. Водночас у компанії надали інформацію щодо того, скільки коштує переліт на такому літаку у напрямку Київ-Варшава – 8 тисяч євро, або майже 20 мільйона гривень.

Читайте також: Саакашвілі отримав посвідчення особи у Нідерландах: політик показав фото

Не надали даних щодо організації перельоту політика і в київській компанії Sky Handling, яка в Україні відповідала за технічну частину.

Інформація про замовника польотів або пасажирів та їхні фінансові взаємовідносини з організаторами та виконавцями рейсу не є такою, яка може бути відома сервісній компанії,
– йдеться у відповіді.

Як стало відомо, 12 лютого Міхеїла Саакашвілі затримали в одному з ресторанів у центрі Києва, а згодом Державна прикордонна служба і Державна міграційна служба України заявили, що за процедурою реадмісії його повернули до Польщі – країни, звідки він у вересні 2017 року "прибув, порушуючи українське законодавство".

Читайте також: Експерт озвучив наслідки для влади після депортації Саакашвілі

Однак, за словами координатора проекту "Без кордонів" Максима Буткевича, саме Державна міграційна служба та Адміністрація Державної прикордонної служби України є компетентними органами, які відповідають за реалізацію міжнародних угод про реадмісію.

Це передбачає спеціальна "Інструкція про порядок реалізації компетентними та уповноваженими органами міжнародних угод про реадмісію осіб", затверджена міністром внутрішніх справ.

У першій частині четверта стаття визначає, що це і є два центральні компетентні органи, які втілюють Угоду про реадмісію та за неї відповідають,
– пояснив Буткевич.

Нагадаємо, що у Держприкордонслужбі заявили, що Саакашвілі перебував в Україні незаконно. Саме це стало причиною того, що політика та лідера "Руху нових сил" відправили в країну, звідки він нелегально прибув.

Саакашвілі вже провів брифінг у столиці Польщі, де заявив, що добиватиметься відновлення українського громадянства.