Якщо лідер каже, що готовий йти війною, готовий до численних втрат, аби повернути свою землю, він повинен іти на окуповані території війною, пояснив Володимир Зеленський під час пресмарафону.

Цікаво: Зеленський про звільнення Данилюка: Саша хотів бути прем'єром

Тоді ми повинні війною іти на Крим, до чого наша армія не готова. Справа навіть не в армії – як президент я не готовий втрачати наших людей. Тому мною обрано дипломатичний шлях,
– наголосив президент.

Крім того, він підкреслив, що багато чого залишилося ще у спадок від попередників – війна, корупція, "ПриватБанк", забрані у каналів ліцензії.

"Все це не вирішується воєнним станом. Я не готовий втрачати людей. Я завжди казав: якщо ми говоримо про людей і про території, то перший пріоритет – люди. Я хочу завдяки Мінську і Нормандському формату спробувати", – сазав гарант.

Водночас, зазначив він, йому б не хотілося лякати людей. Окремо він пригадав, як попередній президент Петро Порошенко вводив воєнний стан на території України.

"Ви пам'ятаєте, що було з людьми? Як всі люди реагували? Страх, паніка, треба бігти. Невже ви хочете хаосу? Я цього не хочу", – резюмував Володимир Зеленський.

Що передбачає формула Штайнмаєра

Фактично, формула Штайнмаєра передбачає порядок виконання пунктів, передбачених Мінськими угодами. Зокрема, формула передбачає здійснення політичних кроків разом з безпековими. Якщо у Мінських домовленостях йшлося про двостороннє припинення вогню та відведення сил, то відносно нова формула одним з перших кроків визначає проведення місцевих виборів на нині окупованих територіях.

Згідно з формулою Штайнмаєра, лише після проведення чесних виборів на Донбасі, які будуть визнані спостерігачами ОБСЄ, піднімається питання про виведення російських військ з цих територій та встановлення українською стороною контролю на російсько-українському кордоні.

Вже після відновлення українського контролю за кордоном повинен набути чинності закон про особливий статус Донбасу. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков розповів, що відповідний законопроєкт буде розроблятися разом з експертами та громадянським суспільством.

окуповані території Донбасу
Карта окупованих територій Донбасу / інфографіка 24 каналу