Якщо на початку російської агресії перші візити голови українського кабміну Арсенія Яценюка до ЄС справили добре враження, то згодом дуже швидко він тут дістав репутацію керівника уряду України, який був налаштований проти економічних реформ та заважав боротьбі з українським олігархатом,
— вважає керівник брюссельського відділу фундації "Відкрита Європа" Пітер Клепп.

Експерт каже, що невисокої думки у Брюсселі і про чинного спікера Володимира Гройсмана.

"На жаль, його теж реформатором не вважають. Хоча, можливо, він і кращий за Яценюка, але це покаже час. Хто би не став українським прем’єром, найважливіше, щоб він скасував "кумівство". Корупцію в уряді викорінить не призначення нових прокурорів чи створення антикорупційних установ. Просто треба зменшити урядовий контроль над місцевими економіками", — наголосив Клепп.

Тест: Перевірте себе: Що ви знаєте про таємниці Кабміну

Представник берлінського Центру імені Роберта Боша, який спеціалізується на проблемами Східної Європи та Росії Стефан Майстер зазначає, що у випадку призначення прем’єром спікера Володимира Гройсмана президент матиме більше впливу на Кабмін.

Проте, за його словами, про докорінні перетворення в Україні наразі варто забути.

Не з цими людьми, що при владі. Якщо й буде якийсь прогрес, то він буде через тиск ззовні. Тобто, якщо вимоги висунуть МВФ чи ЄС, Порошенко та уряд робитимуть якісь наступні кроки. Але я не бачу, аби вони самостійно хотіли робити ті фундаментальні речі, які так необхідні,
— наголосив експерт.

Нагадаємо, 10 квітня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що подає у відставку. 12 квітня Верховна Рада повинна розглянути це питання. Найбільш ймовірним претендентом на прем'єрське крісло називають чинного спікера Володимира Гройсмана.