Про це розповіла членкиня Ради громадського контролю при НАБУ Тетяна Козаченко у прямому ефірі 24 каналу.
Читайте також: ТОП-високопосадовці, проти яких НАБУ відкрило справи: інфографіка
Зазначимо, що однією з найглобальніших справ щодо корупції є справа Мартиненка. НАБУ розслідувало його діяльність щодо атомної енергетики, і на сьогоднішній день справу завершено.
За словами Козаченко, у цій справі понад 700 мільйонів гривень було вирахувано як збитки держави. Але детективи НАБУ довели, що ці гроші йшли на забезпечення його родини. Зокрема, на подорожі, оренду житла в інших країнах, купівлі медичних полісів та вогнепальної зброї.
Гроші йшли на забезпечення родини Мартиненка
І додала, що попри це, екс-нардеп досі знаходиться на волі.
Якщо ми говоримо про злочин, то повинні розуміти, що це має бути доведено в порядку закону. Це може зробити НАБУ чи САП, але важливо, що, по-перше, Спеціалізована антикорупційна прокуратура нині представляє інтереси обвинувачення в суді, а по-друге, чи здатен український суд об’єктивно та неупереджено розглянути справу поза політичними інтересами або тиском,
– сказала експертка.
"Наразі правда на стороні адвокатів і суду. Але я хочу зазначити, що насправді, корупційні злочини – примітивні. Адже не можуть рухатися гроші віртуально, вони обов’язково залишають слід по рахунках, прізвищах, бенефіціарах тощо. А щодо розслідування, то я сумніваюся, що у справі Мартиненка суд здатний на те, щоб винести вирок", – додала вона.
Більше – дивіться у повному випуску "Що це було?"
У чому звинувачують Миколу Мартиненка?Колишньому голові паливо-енергетичного комітету Верховної Ради НАБУ повідомило про підозру ще у квітні 2017 року через звинувачення у створенні злочинної організації і відмиванні доходів. Мова про два підприємства – "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" та "Енергоатом". Кримінальна справа проти Мартиненко розслідується й у Швейцарії. Там одіозного українця також підозрюють у хабарництві. Мова йде про 30 мільйонів швейцарських франків.