Про це 24 каналу розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

Читайте також: Новий президентський рейтинг: лідирує Тимошенко, після неї – Зеленський і Порошенко

Як зауважує політолог, на Заході політичні соцопитування замовляють ЗМІ, оскільки вони мають багато грошей. Тому можуть постійно вимірювати політичну температуру, і на цій основі робити аналітичні виклади. А в Україні соцдослідження замовляють партії.

Оскільки партії замовляють і платять за соцопитування, то можуть формувати опитувальний лист. Тому ми часто бачимо в результатах різні оцінки. Є певні нюанси, які дозволяють маніпулювати цифрами. В одному з нещодавніх опитувань Аграрна партія набрала 10%. Причому ці цифри були реальними. Однак, як з’ясувалося, опитування проводилося в районних центрах, селах, а не у великих містах, де і вирішується доля виборів,
– зазначає Леонов.

Тому, за словами експерта, турбулентність рейтингів більшості кандидатів у президенти, рівень популярності яких то різко йде вгору, то сильно падає – природна. Адже величезна кількість опитуваних або не визначилася, або відмовилася відповідати. Плюс мала вибірка.

"Є питання кількості вибірки. Там, де опитування проводиться на 10-20 тисяч респондентів, похибка мінімальна – 0,5% – і менше можливостей для маніпуляцій. Якщо вибірка – 2,5 тисячі, то таке опитування не має репрезентативності", – наголосив Олександр Леонов.

Нагадаємо, що згідно з результатами опитування групи "Рейтинг", на сьогодні у президентському рейтингу в Україні лідирують Юлія Тимошенко, Володимир Зеленський і Петро Порошенко. Опитування було проведене методом особистого формалізованого інтерв'ю 10-18 вересня 2018 року. Під час дослідження було опитано 2500 респондентів, старших 18 років. Станом на липень лідерами президентського рейтингу були Тимошенко, Гриценко та Бойко.

Рейтинг кандидатів у президенти
Рейтинг кандидатів у президенти – вересень, 2018