Таку думку висловив Міхеїл Саакашвілі на своїй сторінці у Facebook.

"Путін розраховує, що у складі миротворців будуть військові РФ. І це узаконить їхню присутність у зоні конфлікту. Більш того, сама ідея участі третьої сторони позиціонує Україну як державу неспроможну відновити свою територіальну цілісність – узаконює несуб'єктність української держави та легітимізує "ДНР" і "ЛНР" на невизначено довгий період", – підкреслює він.

Читайте також: Диявол ховається в деталях, – експерт про заяву Путіна щодо миротворців

Крім того, колишній очільник Одеської ОДА зауважив, що сьогодні завданням і викликом для України є звільнення окупованих Кремлем територій, щоправда у разі участі миротворців ООН це завдання з офіційного Києва знімається та переформатується у задачу примирення сторін – України та Донбасу.

"І як бути з Кримом? Туди теж ввести контингент ООН? Крим і Донбас можна розглядати як окуповані території тільки разом", – додає Саакашвілі.

Також екс-президент Грузії нагадав, якими були наслідки введення у Південну Осетію миротворчої місії за участю Росії.

"Досвід конфлікту в Південній Осетії говорить про те, що миротворча місія за участю РФ не тільки не привела до миру, а була використана Путіним для військового вторгнення в Грузію. Україні не варто повторювати таких помилок", – наголосив політик.

Нагадаємо, раніше президент Росії Володимир Путін заявляв, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішенню конфлікту на Сході України, відтак він доручив МЗС Росії внести відповідний проект резолюції на розгляд Ради безпеки ООН.